Sapphire wprowadziło do sprzedaży kartę graficzną R7 265 Dual-X. Model ten jest oparty o AMD Radeon R7 265, posiada 1024 jednostki cieniujące, 64 jednostki teksturujące, 32 jednostki ROP, 2 GB pamięci GDDR5 na 256-bitowej magistrali o przepustowości 179 GB/s. Taktowanie rdzenia wynosi 900 MHz, w trybie Boost wzrasta do 925 MHZ, a pamięci mają zegar 1400 MHz.

Sapphire R7 265 Dual-X obsługuje rozdzielczości UltraHD i tryb Eyefinity, a także technologie: DirectX 11.2, OpenGL 4.3, Mantle, AMD Stream Technology, AMD Avivo HD, AMD CrossFireX, PCI Express 3.0, PCI Express 3.0.

Z portów znajdziemy: HDMI, DisplayPort 1.2, Dual-Link DVI-D, Dual-Link DVI-I,

Sugerowana cena detaliczna karty Sapphire R7 265 Dual-X wynosi około 595 zł brutto. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Źródło: techpowerup.com

Poprzedni artykułCooler Master CM Storm Alcor i Mizar – dwie nowe myszy dla graczy
Następny artykułPhilips S221C4AFD i S231C4AFD – urządzenia All in One z systemem Android
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.