fbpx
Strona głównaPcMod.plGamingPlatforma NVIDIA RTX Remix opublikowana w otwartej wersji beta

Platforma NVIDIA RTX Remix opublikowana w otwartej wersji beta

NVIDIA udostępniła wszystkim chętnym platformę NVIDIA RTX Remix. Pozwala ona moderrom na tworzenie odświeżonych wersji klasycznych gier. Dodawane są takie technologie, jak: pełny ray tracing (znany również jako path tracing), techniki NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex oraz nowoczesne zasoby do renderowania oparte na fizyce (PBR) i teksturowania za pomocą generatywnej AI.

Do pobrania za darmo i poradnik dla początkujących

Wszyscy modderzy mogą skorzystać z zupełnie nowej platformy NVIDIA RTX Remix, udostępnionej w otwartej wersji beta. Można ją pobrać bezpłatnie i rozpocząć eksperymentowanie oraz tworzenie, aby następnie przekazać swoją opinię, która pomoże ulepszyć ostateczną wersję narzędzia.

Dostępny jest także szczegółowy poradnik dla początkujących, który pozwoli każdemu na rozpoczęcie przygody z moddowaniem.

NVIDIA RTX Remix to nowa era modów

Platforma NVIDIA RTX Remix pozwala modderom tworzyć odświeżone wersje ich ulubionych klasycznych gier, dodając do nich pełny ray tracing (znany również jako path tracing), techniki NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex oraz nowoczesne zasoby do renderowania oparte na fizyce (PBR) i teksturowania za pomocą generatywnej AI.

NVIDIA RTX Remix

Platforma NVIDIA RTX Remix, oparta na ekosystemie NVIDIA Omniverse, to kompleksowe narzędzie do tworzenia nowych wersji gier stworzonych z wykorzystaniem bibliotek DirectX 8 i 9 oraz potoków graficznych o stałych funkcjach. Lista gier spełniających te warunki opublikowana jest na tworzonej przez społeczność graczy stronie ModDB. Natomiast informacje techniczne na temat kompatybilności można znaleźć w oficjalnej dokumentacji Remix.

Platforma Remix składa się z dwóch komponentów. Pierwszy to aplikacja służąca do tworzenia usprawnionej wersji oświetlenia i dodawania odświeżonych zasobów do wybranych scen w grze. Drugi z nich to środowisko wykonawcze, które pozwala przechwytywać sceny z klasycznych tytułów i implementować w nich nowe zasoby.

Co potrafi NVIDIA RTX Remix?

Platforma RTX Remix została już wykorzystana do stworzenia olśniewających remasterów Portal with RTX przez firmę NVIDIA oraz Portal: Prelude RTX przez środowisko modderów. Aktualnie Orbifold Studios używa RTX Remix do prac nad projektem Half-Life 2 RTX. Tworzony jest on przez społeczność i ma za zadanie przywrócić blask jednemu z najwyżej ocenianych tytułów w historii gier komputerowych. Niedawno opublikowano nowy zwiastun, prezentujący zmiany, jakie udało się dokonać w lokalizacji Ravenholm.

NVIDIA RTX Remix

Teraz, dzięki udostępnieniu platformy RTX Remix, każdy modder ma szansę na stworzenie nowej, olśniewającej wersji klasycznej gry z technikami RTX.

Więcej informacji

Artykuł na temat platformy RTX Remix: NVIDIA RTX Remix Open Beta Available Now – Remaster The Classics With RTX.

Strona poświęcona platformie RTX Remix: NVIDIA RTX Remix.

Nowy film prezentujący platformę RTX Remix:

Zwiastun prezentujący odświeżoną lokalizację Ravenholm w grze Half-Life 2 RTX:

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać