Strona głównaPcMod.plArtykułyRafał "sNx" Snopek - Intel Extreme Masters Katowice 2024

Rafał “sNx” Snopek – Intel Extreme Masters Katowice 2024

31 stycznia rozpocznie się faza Play-In turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2024, w której zagra polski zespół Rebels Gaming. Nasza redakcja miała okazję porozmawiać z kapitanem – Rafałem “sNx” Snopkiem.

Michał Urban: Rafał, na początku chciałem Wam pogratulować zdobycia trzeciego z rzędu tytułu ESL Mistrza Polski Jesień 2023. Jakie to uczucie dla zespołu, kiedy zdobywacie tak ważne trofeum i ponownie argumentujecie swoją wyższość w Polsce, jako najlepsza drużyna?

Rafał “sNx” Snopek (Rebels Gaming): Bardzo dziękuję. Jest to wspaniałe uczucie gdy przygotowujesz drużynę przez niedługi okres przed turniejem i udaje ci się ją ułożyć w taki sposób, by wygrywać na drużyny grające w Mistrzostwach Polski.

Co to oznacza dla Ciebie, personalnie?

Dla mnie osobiście jest to bardzo ważne trofeum i osiągnięcie bo kolejny raz udowadniam sobie, że da się i wejście na wyższy poziom gry to kwestia czasu i poświęceń.

Zdobycie tytułu ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2023 oznacza, że zagracie podczas nadchodzącego turnieju w Polsce – Intel Extreme Masters Katowice 2024, które zaczyna się pod koniec stycznia od fazy Play-In. To dla Was jeden z najważniejszych, albo najważniejszy turniej w kalendarzu rozgrywek 2024 roku? Mam na myśli, że w roli jednego z gospodarzy.

Fantastycznie byłoby zaprezentować się na IEM w Katowicach, bo jest to bezsprzecznie jeden z bardziej prestiżowych eventów w międzynarodowym CS-ie, ale bardziej nam zależy, aby dostać się na EPL (ESL Pro League Season 19) na Malcie.

Jak zamierzacie się przygotowywać do Intel Extreme Masters Katowice 2024? W czasie przerwy zimowej (świąteczno-noworocznej) wiele drużyn na światowej scenie Counter-Strike 2 zrobiło zmiany w składach i do końca nie wiadomo, czego się po nich spodziewać.

Do IEM Katowice będziemy przygotowywać się na bootcamp-ie w Madrycie, który zapewni nam organizacja.

Rywalizacja pomiędzy drużynami w fazie kwalifikacji Play-In Intel Extreme Masters Katowice 2024 zapowiada się bardzo ciekawie, ale z pewnością łatwo nie będzie, tym bardziej że są tu zespoły, takie jak: Astralis, Cloud9, Virtus.pro, ENCE, GamerLegion.

To prawda, że będzie sporo bardzo dobrych i doświadczonych drużyn takich jak: Cloud9 i Virtus.Pro, ale jest też sporo drużyn, których wcale się nie obawiamy.

Co czujecie wiedząc, że ponownie zagracie na Intel Extreme Masters Katowice i stajecie przed szansą, aby zaprezentować się zdecydowanie lepiej, niż rok temu?

Czujemy, że jest bardzo dobra szansa zajść dalej niż rok temu z uwagi na to, że CS2 to trochę inna gra i zbliżyła poziom drużyn z Tier 1. Uważam też, że my jako zawodnicy dojrzeliśmy i jesteśmy w zupełnie innym miejscu niż rok temu.

Wrócę do ubiegłorocznego Intel Extreme Masters Katowice. Wydawało się, że we wspomnianej fazie kwalifikacji do fazy grupowej jesteście w stanie poradzić sobie z rywalami, a okazało się zupełnie co innego. Gorzka porażka i wręcz dominacja FURII, następnie przegrana z Complexity Gaming i w rezultacie, koniec. Co wtedy nie zagrało?

Wtedy totalnie się pogubiliśmy, poczuliśmy, co znaczy teoria, a co praktyka. Kamery, pierwszy LAN, doświadczenie i stres to czynniki, z którymi trzeba się obyć, aby móc powalczyć z najlepszymi drużynami świata jak równy z równym, bo moim zdaniem czy to w e-sporcie, czy sporcie, nie chodzi tylko o umiejętności, ale o to co i jak ułożone masz w głowie.

Po ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2023, w składzie PALOMA doszło do zmian. Z czego to wynikało?

Wynikało to z tego, że doszliśmy do wniosku, aby móc dalej się rozwijać potrzebna nam będzie zmiana, więc tak zrobiliśmy.

Jak w tym roku podejdziecie do Intel Extreme Masters Katowice 2024 pod względem gry?

Nasza drużyna nieustannie się rozkręca (wielka zasługa naszego obecnego trenera ha ha), a my jako zawodnicy wciąż się rozwijamy i osobiście uważam, że rok czasu w CS to bardzo dużo i patrząc na nas rok temu to obecnie jesteśmy w zupełnie innym miejscu.

Razem z drużyną mieliście rozmowy dotyczące występu na Intel Extreme Masters Katowice 2024?

Nie tylko między sobą rozmawiamy odnośnie gry czy tego, jakie uczucia będą nam towarzyszyć i na co mamy być gotowi, bo w naszym sztabie mamy również psychologa, który nam pomaga i wspiera.

Patrząc na drużyny w Counter-Strike 2, na tegorocznym Intel Extreme Masters Katowice 2024 będzie dużo polskich zawodników. Dwie w pełni polskie drużyny plus międzynarodowe formacje i trenerzy. Dawno nie mieliśmy tak silnej reprezentacji zawodników z naszego kraju na turnieju w Katowicach, co na pewno cieszy.

Właśnie rok temu rozmawiałem z jednym bardzo dobrym IGL-em w Katowicach i wspomniał, że Polska ma utalentowanych zawodników, ale problemem jest, że polskie drużyny nie wytrzymują razem dłużej niż 10 miesięcy.

Porozmawiajmy „około IEM-owo”. Czy miałeś okazję zwiedzić targi IEM EXPO?

Nie nigdy nie zwiedzałem IEM EXPO.

Czym dla Ciebie jest Intel Extreme Masters Katowice?

Z pewnością wielkim wydarzeniem jak dla chłopaka, który oglądał polskie Virtus.pro

Jaki wpływ ma dla Was wsparcie i doping polskiej publiczności w Katowicach?

Nie liczę na nic szczególnego, bo do tej pory nawet oglądając stare Virtus.pro czy to inne polskie teamy zawodziłem się, czytając komentarze ludzi, co naprawdę nie mają pojęcia, o czym mówią w danym momencie, ale generalnie wsparcie kibiców zawsze dodaje otuchy i tej motywacji gdy twoja ciężką pracą zwraca się w postaci radości kibiców, którzy mogą się cieszyć z osiągnięć rodaków.

Czy planujecie uczestniczyć w jakichś dodatkowych atrakcjach lub wydarzeniach towarzyszących Intel Extreme Masters Katowice 2024?

Raczej nie.

Jakie znaczenie ma dla Was występ na turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2024 w kontekście rozwoju, promocji drużyny i polskiego e-sportu?

Wiadomo, że ma dla nas duże znaczenie, bo udowadniając nasza wartość, wiele furtek by się otworzyło, ale nie tylko przed nami, bo również mowie o rozwoju naszej organizacji, która nie odnosiła wielu sukcesów wiec z pewnością grając dobrze mielibyśmy duży wpływ na jej rozwój

W ostatnim czasie zostaliście nowymi reprezentantami hiszpańskiej organizacji e-sportowej Rebels Gaming. Jak wyglądało wasze dołączenie?

Po wygraniu 3 raz z rzędu MP odezwał się do nas Pablo, który pracuje tu w Rebels i dogadaliśmy się.

Decyzja o dołączeniu była natychmiastowa, czy musieliście „dać sobie chwilę” na ewentualne przemyślenia?

Wiadomo, że wiele spraw trzeba było przemyśleć i dogadać, ale zależało nam, by tu dołączyć.

Więcej o Intel Extreme Masters Katowice 2024.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać