fbpx
Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaXPG zapowiada nową technologię chłodzenia pamięci DDR5

XPG zapowiada nową technologię chłodzenia pamięci DDR5

XPG, e-sportowa marka, należąca do tajwańskiej firmy ADATA  rozwija technologię powlekania termicznego płytek drukowanych PCB. Oparte na niej systemy chłodzenia zostaną wykorzystane w nowych pamięciach DDR5 o taktowaniu 4000 MHz (8000 MT/s), które trafią na rynek w drugim kwartale 2024 r.

Technologia powlekania PCB zapewnia izolację termiczną podzespołów elektronicznych oraz pozwala zoptymalizować przewodzenie i rozpraszanie energii cieplnej. W porównaniu do klasycznych radiatorów powłoka chłodząca jest w stanie zmniejszyć temperaturę “podkręconych” pamięci DDR o 8,5 stopnia Celsjusza i poprawić wydajność rozpraszania ciepła o 10,8 proc.

Powłoka termiczna w pamięciach DDR5

Najnowsza technologia chłodzenia wykorzystana zostanie w gamingowych pamięciach DDR 5 charakteryzujących się taktowaniem 4000 MHz (8000 MT/s) lub wyższym. XPG zastosuje ją w modułach z serii LANCER NEON RGB oraz LANCER RGB, które zostaną wprowadzone na rynek w drugim kwartale 2024 r. i zaprezentowane na tegorocznych targach Computex.

Powłoka cieplna i AI

Szybki rozwój technologii powlekania termicznego płytek PCB jest odpowiedzią ADATA na zbliżającą się erę obliczeń dokonywanych przez sztuczną inteligencję. Upowszechnienie się AI doprowadzi do skokowego wzrostu szybkości modułów pamięci, a tym samym do zwiększenia ich obciążeń termicznych. Dzięki powłokom odprowadzającym ciepło ADATA chce stać się jednym ze światowych liderów w dziedzinie chłodzenia kart pamięci RAM.

XPG zapowiada nową technologię chłodzenia pamięci DDR5 2
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bartosz Rozwadowski
Bartosz Rozwadowski
Codziennie jestem ojcem wspaniałej dwójki dzieci oraz mężem tak samo wspaniałej kobiety. Co pewien czas publikuję teksty o tematyce historycznej na swoim blogu oraz zajmuję się codzienną dawką wrażeń jakie niesie życie. Na pcmod.pl ściągnęło mnie możliwości pisania tekstów o tematyce IT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać