fbpx
Strona głównaSprzętChłodzenieAkasa Alucia H4A - niskoprofilowe chłodzenie dla procesorów

Akasa Alucia H4A – niskoprofilowe chłodzenie dla procesorów

Akasa Alucia H4A to nowe niskoprofilowe chłodzenie SFF dla procesorów AMD. Nowość zaprojektowano z myślą o procesorach dla podstawek: AM4 i AM5 o maksymalnym obsługiwanym TDP 95 Watów. Chłodzenie nie koliduje z RAMem, czy sekcją zasilania, a jego budowa umożliwia schładzanie także elementów bocznych na płycie głównej.

Akasa wprowadziła do oferty niskoprofilowe chłodzenie Akasa Alucia H4A dla procesorów AMD. Nowość zaprojektowano z myślą o procesorach dla podstawek: AM4 i AM5 o maksymalnym obsługiwanym TDP 95 Watów.

Konstrukcja Akasa Alucia H4A to niewielkich rozmiarów radiator – 94 x 94 x 17.5 mm. Głównym materiałem jest aluminium, z którego wykonano ożebrowanie oraz spód. Widoczne na spodzie 4 rurki cieplne otrzymały miedź pokrytą niklem, aby jak najlepiej transportować ciepło do ożebrowania.

Jeżeli chodzi o wentylator, to zastosowano 92 mm konstrukcję typu Slim o grubości zaledwie 12 mm. Producent zdecydował się na łożysko kulkowe, które ma pozwolić na 40 000 godzin pracy. Obroty wentylatora mieszczą się w przedziale 800 – 3600 obrotów na minutę. Głośność generowana przez śmigło ma się mieścić w zakresie 17 – 35.8 dB(A).

Parametry wentylatora:

 • Wymiary: 92 x 92 x 12 mm,
 • Maksymalny przepływ powietrz: 40 CFM,
 • maksymalna głośność: 35.8 dBA,
 • minimalne/maksymalne obroty: 800 – 3600 RPM,
 • Złącze: 4 Pin PWM
 • Tył łożyska: łożysko kulkowe

Całość jest montowana do płyty głównej przy użyciu prostego mechanizmu śrub, przykręcanych do tylnej blaszki płyty głównej. Waga całego chłodzenia wynosi zaledwie 232 gramy. Pełen wymiary natomiast to: 94 x 94 x 29.5 mm.

Specyfikacja:

 • Typ chłodzenia: powietrzne horyzontalne
 • Wymiary: 94 x 94 x 29.5 mm
 • Waga: 232 g
 • Wentylator: autorski 92 mm
 • Podstawki: AMD AM5/AM4

Chłodzenie Akasa Alucia H4A jest dostępne w sprzedaży. Producent udziela 2-letniej gwarancji. W zestawie znajduje się pasta termoprzewodząca: AK-T565-1G. Cena ma wynosić około 130 – 140 zł.

Źródło: akasa.co.uk

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać