Po włączeniu komputera z systemem Windows 10 często zdarzało się automatyczne uruchamianie przeglądarki ze stroną startową MSN.com. Dla niektórych może to być lekko denerwujące i dlatego zaprezentujemy poniżej sposób, który całkowicie wyłączy ten problem.

Na początek edytujemy rejestr systemu, poprzez wciśnięcie klawisza Windows i wpisanie frazy regedit. Po chwili na ekranie zobaczymy okno z różnymi wartości. Robimy kopię zapasową poprzez menu Plik -> Eksportuj, wpisujemy dzisiejszą datę i zatwierdzamy.

Windows 10 - automatyczne uruchamianie przeglądarki

Następnie przechodzimy do następującej ścieżki: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters\Internet\EnableActiveProbing. Edytujemy wartość EnableActiveProbing, dwukrotnie klikając i podmieniamy na 0.

Zapisujemy całość i gotowe. Od teraz system nie powinien już automatycznie uruchamiać domyślnej dla naszego systemu przeglądarki internetowej i wchodzić na stronę msn.com.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
2
+1
1
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułModerzy odtworzyli poradnik gry z DOOM na silniku Doom 2
Następny artykułFotoCon 2016 przyciągnął 240 osób z 18 krajów świata
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.