fbpx
Strona głównaGamingGryOkulary Lorda Vincenta Godfreya - czy można szukać jednego przedmiotu w grze...

Okulary Lorda Vincenta Godfreya – czy można szukać jednego przedmiotu w grze przez kilkanaście lat?

Słynne okulary Lorda Vincenta Godfreya zostały w końcu odnalezione. Jak podaje użytkownik RLToughGuy, stało się po części ze złośliwości, po części z ciekawości. Ktoś wspomniał o tej metodzie na czacie i trzeba było to sprawdzić.

Odpowiadając na pytanie z tytułu artykułu, to potrzebne było kilkanaście lat. Tyle potrzebowali gracze niezwykle popularnej gry World of Warcraft, aby znaleźć jeden przedmiot, który się przed nimi skrywał. Jeden z nich w końcu zorientował się, że należy zrobić jedną prostą rzecz, aby go zdobyć. Wystarczy… pójść na ryby.

World of Warcraft - stare okulary lorda Godfreya

Gra World of Warcraft od dwóch dekad stale zachwyca, ponieważ cały czas gracze odkrywają coś nowego. Na przełomie 2023 i 2024 roku jeden z fanów o pseudonimie RLToughGuy odkrył, jak zdobyć rzecz, która przez lata była prawdziwą tajemnicą WoWa. Chodzi o okulary Lorda Vincenta Godfreya.

Okulary Lorda Vincenta Godfreya

Samego lorda Vincenta Godfreya poznajemy podczas wątku fabularnego w Gilneas. To zbuntowany szlachcic, który sprzeciwił się dotkniętemu klątwą worgów królowi, uważając wilcze stwory za pozbawione rozumu bestie. Nie mogąc znieść takiego stanu rzeczy, arystokrata popełnia samobójstwo poprzez skok z klifu i powraca jako nieumarły pod rozkazami Sylvanas.

World of Warcraft - stare okulary lorda Godfreya

Oprócz zdecydowanych poglądów i wyrafinowanego języka Godfreya wyróżniały także okrągłe okulary o błękitnych szkiełkach, całkowicie zakrywające jego oczy. I są to tak zwane „stare okulary lorda Godfreya” (Lord Godfrey’s Old Spectacles). Stały się obiektem pożądania wielu graczy WoW-a od 2010 roku, kiedy zostały wprowadzone do gry w ramach dodatku Cataclysm.

Niestety dla fanów, okulary nie były przeznaczone do użytku i przez długi czas pozostawały ukryte w plikach. Sytuacja ta trwała przez prawie czternaście lat, aż do aktualizacji 10.2.5, która nareszcie przyniosła rozwiązanie problemu ukrytego przedmiotu.

Jak zdobyć okulary?

Przede wszystkim należy ukończyć szereg misji w mieście Gilneas. Ten etap gry jest dosyć ciężki i wymagający minimum 70. poziomu oraz dobrego ekwipunku postaci. W przypadku czasu to nie powinno potrwać dłużej niż godzinę. Po uporaniu się z zadaniami wystarczy pójść na ryby w dowolnym skrawku miejscowości, bo istnieje duża szansa, że wyłowimy właśnie okulary Lorda Vincenta Godfreya.

Zrobiłem to po części ze złośliwości, po części z ciekawości. Ktoś wspomniał o tej metodzie na czacie głównym i zastanawialiśmy się, czy ta osoba chciała nas strollować. Nie widziałem żadnych postów na Reddicie czy Wowheadzie, dlatego działałem na własną rękę.

RLToughGuy

Pierwszym odkrywcą tego sposobu, który się ujawnił jest użytkownik RLToughGuy. Jak sam potwierdza w komentarzach na forum, zmotywowały go plotki wśród społeczności graczy WoW-a.

Trudy autora wpisu nie poszły na marne. Po mniej-więcej sześćdziesięciu próbach udało mu się wyłowić okulary Lorda Vincenta Godfreya. Trudno jest ustalić losowość tej szansy. Część komentujących potwierdza, że potrzebowała trzech podejść, podczas gdy inni potrzebowali takich sto. Przedmiot może pojawić się w dowolnym źródle Gilneas i nie wymaga dodatku Dragonflight.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bartosz Rozwadowski
Bartosz Rozwadowski
Codziennie jestem ojcem wspaniałej dwójki dzieci oraz mężem tak samo wspaniałej kobiety. Co pewien czas publikuję teksty o tematyce historycznej na swoim blogu oraz zajmuję się codzienną dawką wrażeń jakie niesie życie. Na pcmod.pl ściągnęło mnie możliwości pisania tekstów o tematyce IT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać