fbpx
Strona głównaPcMod.plArtykułyAngelika "Angieee" Kumorkiewicz - BLUEJAYS Female

Angelika “Angieee” Kumorkiewicz – BLUEJAYS Female [WYWIAD]

Duńsko-niemiecka organizacja e-sportowa BLUEJAYS Sports poinformowała o utworzeniu polskiego, kobiecego zespołu dywizji Counter-Strike’a 2. Miałem okazję porozmawiać z kapitan formacji – Angeliką “Angieee” Kumorkiewicz.

Michał Urban, PCMOD.PL: Nie tak dawno, duńsko-niemiecka organizacja e-sportowa BLUEJAYS Esports poinformowała o utworzeniu polskiego, kobiecego zespołu Counter-Strike’a 2, w którym jesteś kapitanem. Możesz opowiedzieć o tym, jak wyglądało dołączenie do BLUEJAYS?

Angelika “Angieee” Kumorkiewicz – kapitan BLUEJAYS Sports: Hejka, na początku trenowałyśmy bez organizacji z czasem po dłuższej wspólnej grze stwierdziłyśmy, że poszukamy dla siebie “domu” pod którym będziemy mogły się rozwijać. Wpadłyśmy na pomysł aby wysłać mail do paru organizacji, BLUEJAYS odezwała się jako pierwsza oraz postanowiła nawiązać z nami współpracę. 

Co dla Was oznacza reprezentowanie zagranicznej organizacji e-sportowej?

Angelika “Angieee” Kumorkiewicz – kapitan BLUEJAYS Sports: Reprezentowanie zagranicznej organizacji oznacza możliwość pokazania się na scenie większy rozgłos, większe zasięgi, oraz wsparcie finansowe, gdyż pomagają nam w każdej możliwej sytuacji, jeżeli będziemy chciały pojechać na bootcamp nie będzie z tym żadnego problemu.

Angelika, jesteś kapitanem drużyny. Jak się czujesz w tej roli?

Angelika “Angieee” Kumorkiewicz – kapitan BLUEJAYS Sports: Jestem przyzwyczajona, w każdej drużynie byłam kapitanem, nic się nie zmieniło. Po prostu mam więcej obowiązków.

Jaką masz wizję gry zespołu?

Angelika “Angieee” Kumorkiewicz – kapitan BLUEJAYS Sports: Aktualnie zamierzamy dużo trenować i rozwijać się pod każdym aspektem. Jesteśmy bardzo ambitne, więc czas pokaże czy uda nam się stanąć na podium.

Ty, jak i Natalia grałyście w ESL Sprite Mistrzostwach Polski Kobiet w 2019 roku, więc macie doświadczenie w grze, o trzech pozostałych zawodniczkach wiadomo bardzo mało. Przedstawisz je?

Angelika “Angieee” Kumorkiewicz – kapitan BLUEJAYS Sports: Aleksandra “Lala” Właszczuk mieszka z Warszawie ma 26 lat, możecie kojarzyć z Twitcha, na którym często streamuje (www.twitch.tv/lalacsgo_), w drużynie jej rola to sniper. Posiada już około 8000 godzin, gra już 8 lat, poza graniem zajmuje się modelingiem.

Julia “julson” Komor pochodzi z Opola, 22 lata studiuje we Wrocławiu Komunikację Wizerunkową (1 rok magisterka) rola w teamie to entry frager. W cs’a gra już 8 lat, przygodę z graniem zaczęła od cs 1.6 a na steam uzbierała ok 5000 godzin, ten team to jej pierwsza przygoda z graniem drużynowym. W wolnych chwilach streamuje na twitchu (www.twitch.tv/julaa122).

Iwona ”deta” Augustynowicz 28 lat, mieszka oraz pracuje w Krakowie. Rola w drużynie to lurker. Zaczęła od czasów cs 1.6, gdzie stuknęło jej 14 lat rywalizacji. Na steam posiada 10 000 godzin.  

W jaki sposób wcześniej nabyte doświadczenie w grze przekładacie na grę w drużynie?

Wcześniej nabyte doświadczenie ma bardzo duży wpływ na komunikację oraz podejmowanie dobrych decyzji. Gra na turniejach przekłada się na różne emocje, więc ja czy Natalia możemy sobie radzić lepiej ze stresem oraz presją. 

Przed dołączeniem do BLUEJAYS miałyście okazję grać jako drużyna?

Tak miałyśmy okazję grywać ze sobą 4fun różne cupy. 

Za Wami pierwszy turniej SAKURA Female Cup, gdzie rywalizowałyście m.in z Team Spirit oraz drugą polską drużyną, niedawno powstałą – Permitta W. Jakie odczucia?

Każdy turniej rozgrywany na drużyny z równym bądź lepszym poziomem jest nowym doświadczeniem. Analizujemy mecze oraz wyciągamy wnioski co trzeba zmienić oraz poprawić. Bardzo lubimy rywalizację i mamy nadzieję, że turniejów na damskiej scenie będzie coraz więcej, na których będziemy mogły się pokazać z jak najlepszej strony.

Jakie plany na przyszłość ma BLUEJAYS Sports Female?

Aktualnie rozgrywamy turnieje, które się pojawiają na bieżąco oraz nowy sezon ESEA, a plan na przyszłość to rozwój drużyny, aby z każdym treningiem być lepszym by wyniki pokazywały, że jednak coś z nas będzie 😀 

Rywalizacja o ESL Impact League w następnym sezonie?

Tak! Nie możemy się doczekać, mamy nadzieję, że przygotujemy się bardzo dobrze i będziemy w czołówce najlepszych. Proszę trzymać kciuki!!! 😀 

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać