fbpx

O portalu - Troszkę o historii portalu 1

Jesteśmy ekipą młodych zapalonych fanów gier, e-sportu oraz sprzętu komputerowego.

Troszkę o historii portalu

Historia portalu zaczyna się tak naprawdę od forum: https://forum.pcmod.pl/, które to powstało w 2008 roku. Pomysłodawcą był Piotr Bieńkowski. Kilka lat później, do ekipy dołączył Michał Olber i wspólnie stworzyli portal PcMod.pl, który istnieje do dzisiaj.

Główną inicjatywą powstania strony, była chęć dorzucania czegoś od siebie – nowej cegiełki do ogromu treści dostępnych w Internecie. Od tamtego czasu portal przeszedł ogromną drogę, zarówno wizualną, jak i publicystyczną. Do zespołu dołączyli m.in. Michał Nakonieczny i Michał Urban.

Główną tematyką na obecny moment jest sprzęt mini-ITX. W Polsce istnieje bardzo duża grupa odbiorców tego typu sprzętu i staramy się dostarczyć im wartościową treść. Samodzielnie wyszukujemy najciewsze nowinki i opisujemy je u nas. Staramy się także sprawadzić wybrane podzespoły oraz komputery, aby móc doradzić w zakupie. Tworzymy również różnego rodzaju poradniki, aby ułatwić korzystanie z komputera oraz przekazać naszą wartościową wiedzę.

Pobocznymi tematami, które również rozwijamy są gry i esport. Za ten drugi dział odpowiada Michał Urban, który od prawie 10 lat ma styczność z tą tematyką. Dzięki temu dodajemy na portalu najciekawsze informacje z rozgrywek oraz turniejów.

Czym się zajmujemy obecnie ?

 • Cały czas się rozwijamy i nawiązujemy współpracę z wieloma firmami oraz społecznościami.

  • Pomaga to wielu osobom w doborze odpowiednich podzespołów do swoich komputerów.

  • Piszemy różnego rodzaju poradniki, które pomagają rozwiązywać najczęstsze problemy użytkowników.

  • Składamy zestawy komputerowe dla naszych czytelników. Na stronie jest opisane kilka naszych projektów komputerów do gier, pracy i nie tylko.

  • Opisujemy najważniejsze gry w branży. Mowa tutaj o wielkich produkcjach pokroju AAA, ale także o grach typu Indie z mniejszych studiów deweloperskich.

  • Nie brakuje także informacji ze świata eSportu. Dział prowadzony jest przez redaktorów śledzących na bieżąco informacje dotyczące turniejów w różne tytułu e-sportowe, wliczając w to takie gry jak CS:GO, Overwatch czy Starcraft 2.

O portalu - Troszkę o historii portalu 2

Piotr Bieńkowski
Redaktor
 • Opieka i zarządzanie stroną.
 • Dział techniczny, fotografia, oprogramowanie, elektronika, reklama.
 •  piotr(at)pcmod.pl

  facebook.com
  Michał Olber
  Copywriter

  Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

  olbi(at)pcmod.pl

   
   
   
   
   
   
  facebook.comtwitter.cominstagram.com

  O portalu - Troszkę o historii portalu 3

  Michał Urban
  Redaktor E-Sport

  E-sportem interesuję się od kilku lat, pisałem do różnych redakcji, posiadam wiedzę na temat światowej sceny Counter-Strike: Global Offensive. Ogólnie, interesuję się dziennikarstwem, więc teraz e-sport i dziennikarstwo.

  www.twitter.comwww.facebook.pl

  O portalu - Troszkę o historii portalu 4

  O portalu - Troszkę o historii portalu 5