Genesis zaprezentowało nowe fotele dla graczy – Nitro880 i Nitro550. Obicia w obu modelach wypełniono pianką o grubości 4 cm (na oparciu) i 7 cm (na siedzisku). Dodatkowo oparcie i siedzisko zostały odpowiednio wyprofilowane. Ma to na celu dostarczenie użytkownikom foteli jednocześnie wygodnych, jak i mających pozytywny wpływ na zdrowie graczy. W zestawie znajdują się także dwie poduszki: jedna pełni rolę zagłówka, drugą zaś można ustawić na dowolnym odcinku kręgosłupa.

Fotele Nitro można dostosować do własnych potrzeb, czy to przez regulację wysokości siedziska (w zakresie 8-10 cm) lub wysokości podpórek. W modelu Nitro880 istnieje także opcja ustawienia kąta nachylenia podpórek. Dodatkowo oparcie w produktach Genesis da się opuścić od 90 do 180 stopni względem powierzchni siedziska.

Producent chwali się, iż konstrukcja obu modeli została wykonana z wysokiej jakości metalu. Wyposażono je także w podnośniki gazowe 4 klasy. Dzięki temu fotele mają być trwałe, powinny też wytrzymać obciążenie do 150 kg. Metalową ramę Nitro880 pokryto w całości skórą ekologiczną, natomiast w Nitro550 zdecydowano się na połączenie nylonowego materiału z ekologiczną skórą.

Nitro880 posiada pięć nylonowych kółek o średnicy 75 mm, każde wyposażone w hamulce. Fotele Nitro550 i Nitro880 kosztują kolejno 899 zł i 1199 zł. Oba modele występują w dwóch wersjach kolorystycznych: czarno-czerwonej i czarno-niebieskiej.