Zalman zaprezentował trzy nowe zasilacze: ZM500-GV, ZM600-GV i ZM700-GV, które posiadają certyfikat 80 Plus Bronze, podwójny układ przełączania transformatora wejściowego, aktywną korekcję współczynnika mocy (aktywne PFC) i charakteryzują się sprawnością rzędu 88% przy typowym obciążeniu. Zastosowano w nich wiodące na rynku zabezpieczenia: przeciwprzepięciowe (OVP), przeciwzwarciowe (SCP), przed przeciążeniem całej jednostki (OPP), przed przeciążeniem stabilizatora (OCP) oraz przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych (UVP).

Zasilacze ZALMAN ZM500-GV, ZM600-GV i ZM700-GV posiadają pojedynczą linię +12 V – rozwiązania ograniczające zakłócenia sieci energetycznej i zwiększające wydajność układów. W obu modelach zamontowano cichy 120 mm wentylator kontrolowany przez wewnętrzny system Smart Fan Control.

Nowe zasilacze z serii GV umożliwiają jednoczesne połączenie do 6 urządzeń w standardzie SATA i 4 w standardzie IDE, a także napędu dyskietek. Wymiary jednostek wynoszą 140 (D) x 150 (S) x 86 (W) mm.

Sugerowane ceny detaliczne zasilaczy ZALMAN ZM500-GV, ZM600-GV i ZM700-GV wynoszą:

  • ZALMAN ZM500-GV – około 199 zł brutto
  • ZALMAN ZM600-GV – około 235 zł brutto
  • ZALMAN ZM700-GV – około 279 zł brutto

Urządzenia objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.


Poprzedni artykułSilverStone FTZ01 z obsługą płyt mini-ITX i mini-DTX
Następny artykułASRock Z97M-ITX/ac – niedroga płyta główna dla procesorów Haswell
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.