fbpx
Strona głównaSprzętSynology DiskStation DS423+ - stacja robocza dla domów i małych biur

Synology DiskStation DS423+ – stacja robocza dla domów i małych biur

Firma Synology ogłosiła wprowadzenie na rynek 4-kieszeniowej stacji Synology DiskStation DS423+. To najnowsze urządzenie z oferty uniwersalnych rozwiązań pamięci masowej dla domowych i małych biur. Dzięki wszechstronnemu systemowi operacyjnemu serwer DiskStation DS423+ zapewnia kompleksowe rozwiązania do ochrony i zarządzania danymi biznesowymi, łatwej współpracy nad dokumentami i zdalnego dostępu do plików oraz może pełnić funkcję rdzenia systemu dozorowego opartego na kamerach IP — wszystko to w kompaktowym formacie komputera stacjonarnego.

Dane techniczne

DiskStation DS423+ wyposażono w 64-bitowy procesor Intel Celeron J4125, mający 4 fizyczne rdzenie i mechanizm sprzętowego szyfrowania. Współpracuje on z 2 GB pamięci DDR4. Na pokładzie są 2 kieszenie na dyski M.2 NVMe oraz 4 kieszenie na dyski SATA. Umożliwia to uzyskanie do 72 TB pojemności na dane.

To idealne rozwiązanie dla zespołów profesjonalistów, małych firm, chcących scentralizować pamięć masową, lub jako węzeł w rozproszonych wdrożeniach. System DSM na serwerze DiskStation DS423+ wykorzystuje zaawansowany system plików Btrfs w celu ochrony danych przed uszkodzeniem i umożliwia użytkownikom szybkie cofnięcie wszelkich niezamierzonych lub złośliwych zmian za pomocą technologii migawek.

Lokalna pamięć masowa z integracją chmury

Model DiskStation DS423+ zapewnia intuicyjne zarządzanie plikami i ich udostępnianie za pomocą aplikacji Synology Drive, która łączy dostęp do plików na wielu platformach z prywatnością oferowaną przez lokalne pamięci masowe. Dla zespołów pracujących zdalnie i firm działających w wielu lokalizacjach dostępna jest synchronizacja plików między lokalizacjami, która umożliwia tworzenie kopii lustrzanych między urządzeniami Synology.

Możliwości chmury hybrydowej zapewniane przez Synology Hybrid Share umożliwiają użytkownikom łączenie zalet rozwiązania lokalnego i w chmurze poprzez przechowywanie rzadko używanych danych w chmurze przy jednoczesnym przechowywaniu często używanych plików w pamięci podręcznej lokalnego urządzenia w celu uzyskiwania dostępu z szybkością sieci LAN.

Centrum kopii zapasowych z wielowarstwową ochroną danych

Zapewnienie ciągłej ochrony krytycznych danych przed współczesnymi zagrożeniami cybernetycznymi jest niezbędne, aby uniknąć nieodwracalnej utraty cennych informacji. Pakiet Active Backup Suite firmy Synology umożliwia bezpieczne tworzenie kopii zapasowych infrastruktury IT, takich jak systemy Windows i Linux, maszyny wirtualne Hyper-V/VMware oraz konta Microsoft 365 / Google Workspace, aby bezpiecznie tworzyć kopie zapasowe w DS423+ i łatwo je przywracać w razie potrzeby.

Synology DiskStation DS423+

W celu zwiększenia nadmiarowości można również tworzyć kopie zapasowe i migawki danych z określonego punktu w czasie przechowywanych na serwerze NAS i wysyłać je poza witrynę do innej lokalizacji lub usługi w chmurze.

Kompaktowy serwer dozorowy

Synology Surveillance Station to zaawansowany system zarządzania sygnałem wizyjnym, który obecnie chroni ponad 500 000 obiektów na całym świecie. Dzięki obsłudze standardu ONVIF i ponad 8 300 zatwierdzonych kamer IP użytkownicy mogą wybrać urządzenia najbardziej dopasowane do swoich potrzeb.

Aplikacja Surveillance Station ułatwia konfigurowanie i zarządzanie maksymalnie 40 kamerami w urządzeniu DS423+ za pomocą nowoczesnego i konfigurowanego interfejsu. W przypadku wdrożeń rozmieszczonych na dużych obszarach lub na wiele budynków można na siebie nakładać plany pięter i Mapy Google lub OpenStreetMap w celu zmaksymalizowania świadomości sytuacyjnej.

Aplikacja Surveillance Station umożliwia łatwe szyfrowanie, tworzenie kopii zapasowych i archiwizowanie nagrań, a także jednoczesne nagrywanie materiałów w chmurze za pomocą opcjonalnego narzędzia C2 Surveillance. Aplikacja Surveillance Station jest wysoce skalowalna i nadaje się do wdrożeń dowolnej wielkości — od wdrożeń w małych firmach z kilkoma kamerami po wdrożenia na dużą skalę z tysiącami kamer w setkach lokalizacji.

Dostępność

Urządzenie Synology DiskStation DS423+ jest już dostępne u partnerów i sprzedawców na całym świecie.

Źródło: www.synology.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać