fbpx
Strona głównaSprzętCorsair K63 i K63 Wireless Gaming Lapboard - nowy zestaw do grania

Corsair K63 i K63 Wireless Gaming Lapboard – nowy zestaw do grania

Corsair wprowadził na rynek nowy, bezprzewodowy zestaw: klawiaturę mechaniczną Corsair K63 oraz K63 Wireless Gaming Lapboard. Premierowe peryferia amerykańskiego producenta wykorzystują bezprzewodową technologię Corsair UNPLUG and PLAY zaprezentowaną podczas CES 2018 w Las Vegas.

Klawiatura K63 posiada oferuje bezprzewodową łączność o maksymalnym opóźnieniu 1 ms w paśmie 2.4 GHz lub z użyciem Bluetooth 4.2. Zastosowano tutaj przełączniki Cherry MX Red, które reagują praktycznie natychmiast po naciśnięciu. Zastosowany akumulator gwarantuje do 75 godzin nieprzerwanej i bezprzewodowej rozgrywki.

Z technologii zastosowano anti-ghosting oraz NKRO. Prócz tego producent oferuje 128-bitowe silne szyfrowanie AES. Ma ono chronić użytkownika przed przechwytywaniem połączenia podczas naciskania klawiszy.

Gracze mają możliwość ustawienia własnych makr oraz zaprogramować klawisze pod własne potrzeby. Klawiatura posiada niebieskie podświetlenie LED dedykowane dla każdego klawisza. Można to kontrolować za pomocą oprogramowania Corsair Utility Engine (CUE).

Wymiary klawiatury to 366 x 173 x 41mm, zaś jej waga nie przekracza 3kg.

Duża ciekawostką jest dodatek w postaci K63 Wireless Gaming Lapboard. Jest to swojego rodzaju lekka obudowa z poduszką z pianką zapamiętującą kształty. Klawiatura jest wkładana w specjalne miejsce do tego przeznaczone. Po prawej stronie natomiast znajduje się pełnowymiarowa, wymienna podkładka pod myszkę.

W zależności od preferencji, nowa klawiatura gamingowa Corsair może być wykorzystywana w tradycyjnym gamingu lub jako zestaw do gry w salonie na dużym ekranie. Pełne wymiary lapboardu to 670 x 277 x 52mm.

Klawiatury Corsair K63 Wireless Mechanical Keyboard oraz K63 Wireless Gaming Lapboard są już dostępne do kupienia w oficjalnym sklepie producenta na www.corsair.com. Wszystkie produkty są objęte 2-letnią gwarancją i niedługo pojawią się także u polskich dystrybutorów.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać