Solasta: Crown of the Magister – nowa gra RPG niedługo na Kickstarterze

0

Niezależne francuskie studio Tactical Adventures zapowiedziało grę Solasta: Crown of the Magister. Tytuł ma być hołdem dla reguł najpopularniejszej na świecie gry RPG, równocześnie dając możliwość dynamicznego wpływania na losy gry poprzez własne decyzje. Za produkcję odpowiada niewielki zespól miłośników gier stołowych, zafascynowanych gatunkami Pen&Paper oraz D&D od ponad 30 lat. Założycielem studia jest Mathieu Girard.

Naszą przygodę rozpoczynamy od zebrania czteroosobowej drużyny. Gracz wybiera plemiona, klasy, historie i umiejętności oraz losuje atrybuty i statystyki. Świat Solasta jest dynamiczny oraz mistyczny. Jego największą cechą jest wertykalność – można wykorzystywać ukształtowanie terenu na własną korzyść. Światło służy jako narzędzie do odkrywania lochów lub jako broń przeciw kreaturom ciemności.

Gracz musi wykorzystywać wszystkie mocne strony swojej drużyny i uważać na słabości, aby odnieść zwycięstwo. Dzięki ruszającej wkrótce kampanii na Kickstarterze gracze mogą czynnie włączyć się w rozwój gry, przyłączyć się do powstającej społeczności i zapewnić sobie liczne bonusy.

Najważniejsze cechy Solasta: Crown of the Magister:

  • Wertykalność: to trójwymiarowy świat, a nie szereg płaskich map. Miejsca akcji mogą być odkrywane w różnoraki sposób, np. poprzez wspinanie, latanie, teleportację, czołganie się, odkrywanie tajemniczych przejść lub upadek na nierównym terenie. Zróżnicowany teren można wykorzystać także w walce.
  • Przygoda drużynowa: Gracz ma do wyboru wiele plemion, klas i historii. O wartościach i umiejętnościach decyduje rzut kością. Każdy członek drużyny ma znaczenie, a zadania można wypełnić jedynie dzięki dobrze funkcjonującemu zespołowi.
  • Taktyczna gra cRPG: Każdy konflikt może być rozwiązany na wiele sposobów. Mountaineer Fighter zrzuca wrogów w przepaść, Darkweaver Rogue pokonuje wrogów z wysokości.
  • Światło: Światło to nie tylko narzędzie, aby odkrywać otoczenie i podziemia, ale może być także użyte do walki przeciw smokom i innym kreaturom. Trzeba jednak uważać: światło zdradza naszą własną pozycję.
  • Gra stworzona przez entuzjastów: Tactical Adventures to zespół doświadczonych graczy i weteranów gatunku tabletop, którzy postawili sobie za cel, stworzenie świetnej taktycznej gry cRPG.
  • Kickstarter: Gracze mają możliwośc wesprzeć powstawanie gry i dołączyć do społeczności Solasta. Pierwsze demo gry będzie dostępne niebawem.

Gra w niedługim czasie powinna się ukazać na Kickstarterze.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments