Izako Boars pokonało SG.pro w ramach turnieju Nine to Five 2

izakoboars
izakoboars

Izako Boars podczas inauguracyjnego spotkania w ramach Nine to Five 2 pokonało rosyjską organizację S-Gaming.pro. Spotkanie zostało rozstrzygnięte na dwóch mapach.

Nuke

Początek pierwszej mapy nie zapowiadał się najlepiej dla zawodników Izako Boars. Podopieczni Piotra “Izaka” Skowyrskiego rozpoczęli pojedynek od przegranej rundy pistoletowej, a także przegranych kolejnych trzech rund doprowadzając do wyniku 0:4. W piątej rundzie nastąpiło przełamanie ze strony dzików, wyeliminowali wszystkich przeciwników, co w rezultacie dało zwycięstwo pierwszej rundy w tym meczu. Na zwycięską rundę szybko odpowiedzieli zawodnicy rosyjskiej drużyny. Przy wyniku 5:1 dla SG.pro nastąpiło prawdziwe przełamanie ze strony polskiej drużyny. Wygrali, bo wiem z rzędu pięć rund. Doprowadzili nie tylko do wyrównania wyniku, ale także objęli skromne prowadzenie. Niestety, ale euforia nie trwała długo. Ostatnie cztery rundy zapisały się na koncie przeciwników. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla SG.pro.

Pomimo przewagi trzech rund nad IB, to polska drużyna nadal miała szanse na wyrównanie wyniku, a także na zwycięstwo. Natomiast nikt się nie spodziewał, że Izako Boars zmiażdży swoich oponentów w tej drugiej połowie. Tak też się stało. Rosyjska drużyna nie zdobyła żadnej rundy w drugiej połowie. Co dało wynik 16:9 dla Izako Boars.

Overpass

Druga mapa spotkania pojedynku pomiędzy Izako Boars, a SG.pro odbyła się na mapie de_overpass. Rosyjska drużyna tak jak podczas pierwszej mapy wygrała rundę pistoletową. Z szybką odpowiedzią przybyli zawodnicy IB, a w kolejnej rundzie przeciwnicy polskiej drużyny. Sytuacja na mapie ustabilizowała się po przejęcie pałeczki przez polską drużynę. Dziki wygrały cztery rundy z rządu, obejmując prowadzenie 5:2. Niestety, ale tak jak szybko tę pałeczkę przejęli, tak i szybko stracili. Na przełomie ośmiu rund wygrali tylko dwie. Ostatecznie pierwsza połowa drugiej mapy zakończyła się wynikiem 8:7 dla SG.pro.

Początek drugiej połowy także nie był ciekawy dla IB, ponieważ przegrali dwie pierwsze rundy. Na szczęście zła passa nie trwała długo. Kolejne pięć rund zapisało się koncie drużyny Szejna i kolegów. Od tamtego momentu Izako Boars starało się utrzymywać swój korzystny wynik. Schody zaczęły się pojawiać przy wyniku 14:11 dlatego, że SG.pro zagrało rundę z pełnym wyposażeniem, a w dodatku ją wygrało. Kolejne dwie rundy także wpadły na konto rosyjskiej drużyny, co spowodowało wyrównanie wyniku do 14:14. Pomimo presji dziki wygrały dwie decydujące rundy, przy okazji wygrywając drugą mapę i całe spotkanie.

Izako Boars vs. SG.pro
Nuke: 16:9
Overpass: 16:14

Spotkanie można było oglądać za pośrednictwem platformy twitch.tv na kanale Izako Boars.