ADATA zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży pamięci XPG GAMMIX D10. Są to nowe niskoprofilowe układy DDR4. Pracują one z taktowaniem od 2400 do 3000 MHz (w przypadku płyt z chipsetem X299 minimalne taktowanie to 2666 MHz). Są w pełni kompatybilne z technologią Intel XMP 2.0, co ma ułatwiać podkręcanie. Pamięci posiadają radiator XPG, który zapewnia odpowiednie odprowadzanie ciepła.

Płytka drukowana nowych układów składa się z aż 10 warstw, co ma eliminować zakłócenia i poprawiać jakość sygnału. Podwójna warstwa miedzi ma zapewniać jeszcze lepsze chłodzenie.

ADATA XPG GAMMIX D10

Ceny oraz pojemności kości pamięci nie są jeszcze znane. Układy będą objęte dożywotnią gwarancją producenta.


Poprzedni artykułProblemy deweloperów NieR: Automata z producentami kart graficznych
Następny artykułMass Effect: Andromeda posiada już własne demo
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.