fbpx
Strona głównaSprzętZOTAC zapowiada kartę ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini

ZOTAC zapowiada kartę ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini

ZOTAC International zapowiedział na nowy rok kartę graficzną ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini. Model ten zostanie oparty na nVidia GeForce GTX 1080 i będzie posiadać rdzeń GP104-400-A1. Chip ma mieć 1920 rdzeni CUDA, 64 jednostki rasteryzujące (ROP) i 120 jednostek teksturujących.

ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini

Karta ma posiadać bazowe taktowanie rdzenia na poziomie 1620 MHz. W trybie Boost będzie ono wzrastało do 1759 GHz. Całość ma być wspomagana przez 8 GB pamięci GDDR5X o taktowaniu 10 GHz i 256 bitowej szynie danych.

ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini

Jeżeli spojrzymy na chłodzenie ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini ze zdjęć, to będzie to znane nam IceStorm z kilku poprzednich modeli. Wspomagane jest przez pionowo skonfigurowane 8 mm miedziane ciepłowody oraz miedzianą płytkę chłodzącą, zapewniające trzypunktowy efekt chłodzenia. Chłodzenie posiada długość 21 cm i zostało wyposażone w dwa wentylatory o szerokości łopatek 90 mm. Technologia FREEZE dodatkowo reguluje działanie wentylatorów, przełączając je w cichy tryb w trakcie bezczynności systemu. Długość PCB wynosić będzie 174 mm

ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini

Na śledziu znajdziemy wyjścia: 3 x DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b oraz DVI-D.

ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini

Dużą zaletą tego jest opcja umieszczenia karty w małych obudowach mini-ITX. Kartom graficznym z tej serii towarzyszy narzędzie FireStorm, z nowym odświeżonym interfejsem i wieloma zaawansowanymi funkcjami.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać