Russel „Twistzz” Van Dulken nowym zawodnikiem FaZe Clanu

0
26
Russel
Fot. DreamHack/ Adela Sznajder
Russel „Twistzz” Van Dulken został oficjalnie nowym zawodnikiem światowego składu FaZe Clan, w którym zastąpił duńskiego i byłego gracza m.in North – Markusa „Kjaerbye” Kjaerbye’a. Kanadyjczyk oraz były zawodnik Teamu Liquid podczas jednego z podcastów dla portalu HLTV.org powiedział, że jest w trakcie rozmów z amerykańską organizacją.

Russel „Twistzz” Van Dulken po zakończonym meczu finałowym na Intel Extreme Masters Global Challenge powiedział, że nie będzie dalej reprezentował składu amerykańskiej formacji, w której grał od kwietnia 2017 roku i wygrał m.in drugi sezon Intel Grand Slam i zasadniczo po tym, jak Amerykanie zaprezentowali się na turnieju, byli również jednym z głównych faworytów do zwycięstwa na największym turnieju Counter-Strike’a, StarLadder Major Berlin 2019.

Jeśli chodzi natomiast o poprzedni sezon w wykonaniu Teamu Liquid nie należał on do najlepszych. Z uwagi na pandemię i rozgrywaniu meczów w trybie online i to w swoim regionie, zawodnicy nie potrafili wygrywać turniejów i wtedy właśnie pojawiła się zmiana. Za Nicholasa „nitr0” Cannellę do składu dołączył Michael „Grim” Wince, ale również ta zmiana nie przyniosła okazałych triumfów. Co ciekawe, jeszcze w kwietniu sam Twistzz myślał o tym, żeby przejść na ławkę rezerwowych.

Russel Van Dulken chciał grać w Europie i to mu się udało, bo dołączył do składu, który jest w przebudowie. Oprócz kanadyjskiego zawodnika do składu ma – prawdopodobnie – dołączyć Finn „karrigan” Andersen.

Skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Marcelo „coldzera” David
  • Helvijs „broky” Saukants
  • Olof „⁠olofmeister⁠” Kajbjer
  • Russel „Twistzz” Van Dulken