Dominik “Domek” Nowakowski: zespół, który zwycięży może świętować dwukrotnie – wywiad przed PGL Major Stockholm 2021

0
178
BLAST Premier: Spring Groups 2024
Fot. facebook.com/domekcs

PGL Major Stockholm 2021 rozpoczyna się już w następnym tygodniu, tak więc zapraszamy do kolejnego wywiadu i to w dodatku z samym komentatorem tego, dużego turnieju w szwedzkiej stolicy, którym jest Dominik “Domek” Nowakowski.

Michał Urban: Już w następnym tygodniu rozpoczyna się najważniejszy turniej dla całej sceny CS:GO – PGL Major Stockholm 2021. Kto według Ciebie jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, czy w ogóle mamy takiego?

Dominik “Domek” Nowakowski: Na pewno od razu w głowie pojawiło mi się logo Natus Vincere z uwagi na ich fenomenalny rok a do zwieńczenia wszystkich zwycięstw, brakuje jeszcze trofeum z Majora. Z drugiej strony musimy pamiętać, że nie tylko ten zespół ma ochotę zapisać się w kartach historii i na pewno inne ekipy z tzw. “TOP 10” będą chciały zaprezentować się jak najlepiej. 

Oczy polskich kibiców skupione będą głównie na dwóch formacjach: ENCE, w składzie którego gra Paweł „dycha” Dych oraz Olek „hades” Miśkiewicz oraz Evil Geniuses w składzie z Michałem „MICHU” Mullerem. Jak ocenisz te dwa zespoły i jak według Ciebie zagrają w Sztokholmie?

Dominik “Domek” Nowakowski: Pomimo, że bardzo lubię Michała, to niestety obawiam się ponownie krótkiej historii jego ekipy w turnieju, ze względu na bilans ostatnich jego spotkań. Inaczej to wygląda u ENCE, gdzie wyniki wyglądają na tle EG wyśmienicie i wiele wskazuje na to, że będą wstanie nas pozytywnie zaskoczyć podczas nadchodzących pierwszych rozgrywek. 

Czy zauważyłeś coś szczególnego podczas Intel Extreme Masters: Fall 2021, który był turniejem kwalifikacyjnym do Majora?

Dominik “Domek” Nowakowski: Na pewno zwróciłem uwagę na eliminację G2 z górnej drabinki przez ENCE, natomiast ekipa AmaNka ogólnie zalicza nie najlepszy występ na przestrzeni ostatnich tygodni. Dodatkowo, wisienką na torcie było pokonanie Astralis przez nasz, polski duet. 

Jak Twoim zdaniem zaprezentują się zespoły takie, jak np. FaZe Clan, G2 Esports, mousesports?

Dominik “Domek” Nowakowski: Na wstępie trzeba przypomnieć, że formacja FaZe Clan to jedna wielka niewiadoma. Raz potrafią rozegrać obłędnego CS’a, natomiast drugi raz oddają spotkania do 5, bądź 8 punktów. Zatem wszystko zależy od ich przygotowania oraz nastawienia. Co do pozostałej dwójki i nie tylko, ciężko cokolwiek powiedzieć po takiej przerwie od turniejów typu Major, w tym roku wszystko jest możliwe.

Ważną informacją jest ta, że w końcu po tak długim czasie kibice będą mogli obejrzeć na żywo rywalizację swoich ulubionych zespołów w Avicii Arena. Co o tym myślisz?

Dominik “Domek” Nowakowski: Nie tylko i wyłącznie kibicie na pewno będą z tego powodu szczęśliwi, ale również komentatorzy, bądź sami zawodnicy. Długo czekaliśmy na tego typu wydarzenie, które odbędzie się na żywo z widownią, ale w końcu się doczekaliśmy więc nie pozostaje nic innego, jak tylko przygotować sobie dobre jedzonko i obserwować rywalizację na najwyższym poziomie.

Jak wspominasz ostatniego Majora w Berlinie?

Dominik “Domek” Nowakowski: Osobiście nie przeżywałem tego zbyt mocno, jak nadchodzącej kolejnej edycji Majora, ale zakładam, że jest to uwarunkowane jednak czasem oczekiwania, który niespodziewanie się pojawił.

Co najbardziej Cię interesuje, jeżeli chodzi o Majora?

Dominik “Domek” Nowakowski: Na pierwszym miejscu stawiam poziom rozgrywek i liczę, że będziemy mieli wiele zaskoczeń, które namieszają nam w drabince. Kolejne podpunkty to tylko dodatki, które są w stanie upiększyć to wydarzenie, ale również biorę je pod uwagę.

Czy myślisz, że w Sztokholmie będziemy mieć jakąś niespodziankę wśród drużyn, które wezmą udział w turnieju?

Dominik “Domek” Nowakowski: Po tych szalonych dwóch latach, od ostatniego takiego dużego wydarzenia, na pewno tak. Zasadnicze pytanie jest kto zaskoczy i nam wszystkim zaimponuje? Ja mocno liczę na ENCE.

Na Majorze zagra m.in. legenda szwedzkiej sceny CS:GO – olofmeister. To bardzo dobrze, że Olof ponownie wraca do gry na tym najwyższym poziomie i to u siebie. Myślisz, że doświadczony Szwed poradzi sobie w grze przed własną publicznością?

Dominik “Domek” Nowakowski: Zapewne tak, patrząc na bagaż doświadczeń szwedzkiego zawodnika to nie będzie w końcu jego pierwszy turniej przed taką publicznością. Nawet przychylam się do tego zdania, że mu to pomoże osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty w grze, kiedy poczuje wparcie areny.

Czy Twoim zdaniem PGL Major Stockholm 2021 będzie różnił się czymś od pozostałych turniejów tej rangi?

Dominik “Domek” Nowakowski: W tym roku poniekąd mamy Majora za dwie edycje. Zatem zespół, który zwycięży może świętować dwukrotnie. Natomiast poza tym ważnym aspektem, sądzę, że nic szczególnego się nie zmieni, chociaż jak zakładam, wszyscy jesteśmy otwarci na niespodzianki.

Od początku zobaczymy wyrównaną rywalizację zespołów?

Dominik “Domek” Nowakowski: Oczywiście, że nie. Na samym wstępie będzie rywalizacja pomiędzy zespołami z różnych poziomów, chociaż nie jesteśmy wstanie przewidzieć jak drabinka się ułoży tym razem.

No właśnie, wspomniałem o zawodniku, więc dalszy temat. Czy faktycznie zawodnicy dadzą radę grać przed tak ogromną publicznością, wiedząc o tym, że jednak przez ostatnie półtora roku rywalizacja toczyła się bez udziału publiki.

Dominik “Domek” Nowakowski: Wydaje mi się, że sami zawodnicy, również są głodni tej rywalizacji na żywo. Takiej grze towarzyszą zupełnie inne emocje oraz decyzje. Przez to, że w znaczącej większości CS przeszedł do strefy online, to niekiedy miałem wrażenie, że spotkania były w „kolorze czarno-białym”.

Czy oprócz ENCE i Evil Geniuses, w którym grają Polacy, jakiś zespół Cię interesuje?

Dominik “Domek” Nowakowski: Bacznie na pewno będę się przyglądał poczynaniom ekipy BIG oraz Astralis, ale zerkając na ekipy, które będziemy mogli zobaczyć podczas Majora to każdy znajdzie coś dla siebie.

Czym dla Ciebie jest Major?

Dominik “Domek” Nowakowski: Największym świętem CS-a oraz okazją dla zawodników, aby zostać na stałe częścią tej gry.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułXizt dołącza do składu Heroic w roli analityka!
Następny artykułPozytywny wynik testu na COVID-19 dyskwalifikacją z PGL Major Stockholm 2021?
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.