Transcend DrivePro 200 – kamera Full HD z czujnikiem ruchu, Wi-Fi i kartą 16 GB w zestawie

0

Firma Transcend zapowiedział wprowadzenie na rynek kamery samochodowej DrivePro 200. Jej zadaniem będzie rejestrowanie zdarzeń samochodowych, a które to kamery ostatnimi czasy stały się bardzo popularne wśród kierowców. Ma to pomóc w ustalaniu przyczyn ewentualnych incydentów drogowych oraz w dochodzeniu prowadzonym przez policję czy firmy ubezpieczeniowe.

Transcend DrivePro 200 oferuje możliwość nagrywania obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, z prędkością 30 klatek na sekundę. Obiektyw kamery składa się z 7 szklanych soczewek i zapewnia szeroki kąt widzenia wynoszący 160 stopni oraz dużą przysłonę f/2.0. Dużym atutem jest nagrywanie zarówno w nocy, jak i za dnia, a wbudowany mikrofon pozwala na nagrywanie ewentualnego dźwięku. Ekran LCD o przekątnej 2.4 cala daje możliwość podglądu aktualnie nagrywanych oraz archiwalnych filmów.

W kamerze zamontowane także specjalny czujnik ruchu – G-Sensor. Jeżeli wykryje, że doszło do zderzenia samochodu automatycznie uruchomi tryb nagrywania awaryjnego. Film zarejestrowany w tym trybie jest specjalnie chroniony przed przypadkowym nadpisaniem. Kierowca może również ręcznie uruchomić tryb nagrywania awaryjnego, jeśli zauważy, że na drodze dzieje się coś, co może doprowadzić do wypadku lub innego incydentu wymagającego udziału służb mundurowych.

Transcend DrivePro 200

Producent pomyślał także o wygodzie w postaci wbudowanego adaptera Wi-Fi, złącza USB 2.0 oraz dołączonej do zestawu 16 GB karcie pamięci microSDHC Class 10.

Sugerowana cena detaliczna brutto kamerki samochodowej Transcend DrivePro 200 wynosi około 350 PLN. Rejestrator objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Źródło: zotac.com