Firma Mad Catz wprowadziła do sprzedaży słuchawki Tritton ARK 100 i Tritton ARK 300, należące do serii gamingowej. W obu modelach dodano możliwość korekcji dźwięku, która pozwala dostosować parametry brzmienia do wymagań. Prócz tego gracz otrzymuje pełną kontrolę nad zmianą efektów świetlnych, w tym zmianę koloru podświetlenia RGB oraz jasności LED, a także ich częstotliwości świecenia.

Tritton ARK 100 na konsole została wyposażona w trzy tryby korekcji dźwięku. Obok tego oprogramowanie Tritton Audio Centre, dostępne dla słuchawek na PC, ma zapewnić dodatkową kontrolę nad brzmieniem, mikrofonem, modulatorem głosu i profilami audio. Oba nauszniki modelu ARK 100 skrywają w sobie dwa przetworniki: jeden o średnicy 60 mm, mający zapewnić odbiór basów i tonów średnich, a drugi, o średnicy 10 mm, odpowiada za precyzję wysokich częstotliwości. W modelu ARK 300 zainstalowano dodatkowy przetwornik 10 mm w każdym z nauszników.

Tritton ARK 300 oferuje dźwięk przestrzenny 7.1, doceniany przez wielu graczy podczas gamingowych potyczek. Headset wyposażono w pokrętło, umożliwiające dokonywanie zmian w ustawieniach korektora dźwięku bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Baza słuchawek prócz funkcji ładowarki pełni rolę przekaźnika, wysyłając i odbierając dźwięki gry oraz czatu. ARK 300 posiada cztery przetworniki: jeden o średnicy 60 mm, mający zapewnić odbiór basów i tonów średnich, drugi o średnicy 10 mm, odpowiada za precyzję wysokich częstotliwości oraz dodatkowy przetwornik 10 mm w każdym z nauszników.

Na rynku pojawią się trzy wersje ARK 100: kompatybilne z PlayStation 4, Xbox One lub PC oraz dwie wersje ARK 300: obie zgodne z PC i z jedną z wymienionych już konsol. Słuchawki ARK 100 i 300 powinny ukazać się niebawem w Polsce, kolejno w cenie 399 zł i 1199 zł.


Poprzedni artykułStar Wars: Battlefront otrzymuje nowy dodatek o nazwie Death Star
Następny artykułHyperX CloudX Revolver Gears of War dla konsoli XBox i nie tylko
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.