Włoski portal Bitsandchips.it udostępnił ciekawą informację, jakoby firma Intel szykowała nową mikroarchitekturę. Byłaby ona bardzo podobna do tego, co niedługo wprowadzi firma AMD na rynek. A mianowicie architektura Zen posiada dobry stosunek poboru mocy do wydajności. Nowa architektura od Intela miałaby dodatkowo porzucić stare jednostki SIMD, a tym samym zerwać wsteczną kompatybilność.

Oczywiście to są tylko i wyłącznie plotki. I należy do nich podchodzić bardzo ostrożnie. Najwcześniejszy termin wprowadzenia byłby na przełomie 2019 – 2020 roku.


Poprzedni artykułOpenMW 0.41.0 z pakietem efektów wizualnych dla zaklęć
Następny artykułMozilla Firefox zakończy wsparcie dla systemów Windows XP i Vista
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.