ADATA zaprezentowała nowy dysk SSD ze złączem M.2 PCIe 3.0 x4 – XPG GAMMIX S5. Urządzenie obsługuje protokół NVMe 1.3. Dysk wyposażono w kontroler Realtek oraz kości pamięci 3D TLC NAND. Nośnik wykorzystuje najnowsze technologie Host Memory Buffer i SLC Caching, które zapewniają wysoką wydajność podczas kopiowania dużych plików. Zamontowany radiator obniża temperaturę dysku o nawet 10 stopni podczas pracy pod obciążeniem.

ADATA XPG GAMMIX S5

Dysk ADATA XPG GAMMIX S5 osiąga prędkości do 2100/1500 MB/s podczas odczytu i zapisu danych oraz do 250/240 tys. IOPS.

ADATA XPG GAMMIX S5

Nośnik dostępny jest w wariantach 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. Model ten objęto 5-letnią gwarancją bez limitu zapisanych danych. Nie podano jeszcze cen produktu.


Poprzedni artykułADATA GAMMIX D30 – kości pamięci dedykowane zawodowcom
Następny artykułAOC 22E1D, 22E1Q, 24E1Q oraz 27E1H – nowe monitory biznesowe
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.