Kilka dni temu, tj. 16 maja 2017 roku firma AMD zorganizowała AMA w serwisie Reddit. Raja Koduri odpowiadał na najciekawsze pytania, zadane przez społeczność. Serwis videocardz.com zrobił zestawienie najważniejszych z nich, dzięki czemu dowiadujemy się sporo ważnych informacji. Postanowiliśmy to zebrać w całość.

  • Konsumenckie wersje kart Radeon RX Vega będą o wiele szybsze, niż edycja Frontier Edition. Która została zoptymalizowana dla zupełnie innych celów
  • Wizja, która przyświecała firmie AMD, podczas tworzenia nowej architektury była możliwość przetwarzania dużej ilości zestawów danych. Z perspektywy gier, firma chciała zbudować produkt, który będzie w stanie uruchamiać gry AAA w rozdzielczości 4K przy odświeżaniu 60 Hz. Dostępne będą również wersje w rozmiarach Small Form Factors.
  • Architektura Vega została stworzona pod interfejsy DirectX 12 oraz Vulkan. Pod nimi ma rozwijać swoje prawdziwe możliwości.
  • Karty Radeon RX Vega będą posiadały świetny stosunek ceny do wydajności na Wat.
  • Pamięci HBM2 będą oferowały dwukrotnie lub trzykrotnie lepszą wydajność, aniżeli GDDR5
  • Deweloperzy powinni sporo zyskać w kwestii programowania gier. Szczególnie ma się to tyczyć konfiguracji multi-GPU.
  • Podczas Computex 2017 zostaną zaprezentowane nowe karty Vega

ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułGenesis Boron 700 – podświetlana podkładka pod mysz
Następny artykułEVGA GeForce GT 1030 SC – najsłabszy Pascal w ofercie producenta
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.