Podczas Gamescom 2017 zespół ESL Polska był odpowiedzialny za kilka ciekawych projektów. Sama impreza zgromadziła ponad 350 000 kibiców klasyków takich jak Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 17 czy Rainbow Six: Siege. Prócz tego można było spotkać fanów Blade & Soul, Project CARS, CROSSFIRE oraz bijącego rekordy popularności PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.

Do dyspozycji esportowych atrakcji oddano łącznie 5000 m2 na których odbywało się aż 8 turniejów. A oto, co przygotowała polska ekipa:

Hearthstone Global Games – Polacy brali udział w produkcji strefy Hearthstone’a. Przygotowane atrakcje były zwieńczeniem półrocznego projektu realizowanego w Polsce. ESL Polska odpowiedzialne było za produkcję i realizację streamu emitowanego na głównej scenie Blizzarda.

ESL Polska Gamescom 2017Jedną z ciekawostek była realizacja TV dostępna na stoisku Hearhtsone’a. Odwiedzający mieli możliwość wzięcia udział w interaktywnym zwycięstwie nad legendarnym księciem Arthasem. ESL Polska było odpowiedzialne również za oprawę audiowizualną oraz realizację streamingu z całej strefy, który emitowano na oficjalnym kanale Hearthstone’a, na Twitchu.

World of Warcraft – Polacy odpowiadali przede wszystkim za centralny i najważniejszy punkt stoiska – spektakularną scenę, wraz z oprawą audiowizualną. Scena tego tytułu cieszyła się największym uznaniem zarówno wśród odwiedzających stoisko sympatyków świata Azeroth, jak i innych wystawców.

Project CARS 2 – główną atrakcją stosika stoiska był turniej Project Car World Finals. Profesjonalnym zmaganiom towarzyszyły jednak nie mniej emocjonujące wydarzenia. Załoga ESL Polska odpowiedzialna była za produkcję oraz realizację streamu z aktywności wokół tego tytułu. Jedną z nich była produkcja oraz realizacja streamu z najlepszymi wynikami osób, które odwiedzając stoisko wzięły udział w miniturnieju.

ESL Polska Gamescom 2017Dodatkowo, ESL Polska przygotowało turniej oraz transmisję z rywalizacji profesjonalnych esportowych kierowców, których zmagania na symulatorach odbyły się na Alpha Stage.

ESL Polska Gamescom 2017Alpha Stage – Do innych projektów ekipy z Polski należy również organizacja i realizacja całego turnieju Rainbow Six: Siege, włączając w to finały poszczególnych regionów, jak również turniejów Project CARS 2 oraz Blade & Soul.

ESL Polska Gamescom 2017