Firma AMD wydała nową generację swojego zaawansowanego pakietu oprogramowania dla kart graficznych Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition. Oferuje on nowe, innowacyjne funkcje, wysoką wydajność i stabilność w profesjonalnych rozwiązaniach. Nowe sterowniki powstały na bazie sukcesu wprowadzonego niedawno Radeon Pro Software Enterprise. Projektantom, twórcom treści cyfrowych i deweloperom gier zapewnia znakomitą produktywność i stabilność oferując nawet o 30% wyższą wydajność w aplikacjach kluczowych dla branży.

Cechy i funkcje Radeon Pro Software Crimson ReLive Editon

  • Uwolnij swoją kreatywność: Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition to potężne i niezawodne oprogramowanie dla profesjonalnych kart graficznych AMD. Zapewnia wysoką wydajność, produktywność i niezwykłą stabilność projektantom, twórcom treści cyfrowych i deweloperom gier.
  • Stabilność i profesjonalne certyfikaty: rygorystyczne testy i kompleksowa certyfikacja sprawiają, że jest to wysoce zoptymalizowane oprogramowanie dla wielu wiodących aplikacji ISV. Tyczy się to szczególnie dziedzin tworzenia i edycji multimediów, inżynierii i projektowania, systemów informacji geograficznej, nauk biologicznych, badań nad złożami paliw kopalnych i innych. Obsługa przełomowych interfejsów programistycznych, jak DirectX 12 i Vulkan, jest dziś kluczowa dla współczesnych deweloperów gier i twórców treści cyfrowych. Karty graficzne Radeon Pro i AMD FirePro są doskonale przygotowane do ich użycia.
  • Radeon Pro Software ReLive: funkcja ta umożliwia nagrywanie i tworzenie zrzutów wprost z profesjonalnych aplikacji. Tyczy się to szczególnie CAD, inżynierii, wizualizacji i projektowania, tworzenia treści cyfrowych, prezentacji, szkoleń i wsparcia klienta i wielu innych. Bezpłatna i doskonale zintegrowana w ramach panelu Radeon Pro Settings funkcja Radeon ReLive oddaje pełną kontrolę nad parametrami nagrywania (w tym rozdzielczości do 4K) w ręce użytkownika.
  • Poszerzona obsługa systemu Linux: Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition obsługuje hybrydowy sterownik AMD GPU-PRO dla systemu Linux. Ten nowy sterownik łączy najlepsze z obu światów – otwarty rdzeń, technologie Radeon Pro i wysoką wydajność. AMD angażuje się coraz bardziej na rzecz otwartych technologii
  • Radeon ProRender: to potężny silnik do renderowania grafiki w oparciu o prawa fizyki. Pomaga profesjonalistom tworzyć oszałamiająco fotorealistyczne obrazy. Narzędzie to zostanie natywnie zintegrowane w programach takich jak Blender i Maxon Cinema 4D w 2017 roku.
  • Radeon Loom: to oprogramowanie znakomicie radzące sobie z technologicznymi wyzwaniami. Owe wyzwania pojawiają się przy wymagającym obliczeniowo zadaniu łączenia obrazu z wielu kamer wykorzystywanym przy tworzeniu wideo 360 i materiałów VR. Radeon Loom to zbudowane na bazie technologii OpenVX i zaimplementowane przez AMD rozwiązanie, które umożliwia łączenie sygnał z nawet 24 kamer w czasie rzeczywistym i z nawet 31 kamer już po zakończeniu nagrywania.
  • Wydajność i energooszczędność: Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition to kolejny, wyższy poziom wydajności i energooszczędności, które napędzają kreatywność użytkowników kart graficznych Radeon Pro serii WX oraz AMD FirePro.

Jest to ponadto pakiet poddawany:

  • dwukrotnie większej liczbie testów na platformach producentów OEM
  • trzykrotnie większej liczbie testów w aplikacjach certyfikowanych przez niezależnych dostawców oprogramowania (ISV)
  • półtorakrotnie większej liczbie testów pod obciążeniem niż dotychczasowe wersje sterowników.