GSC Game World zapowiada grę STALKER 2 na 2021 rok

0

Studio GSC Game World ogłosiło prace nad grą STALKER 2. Tak moi drodzy czytelnicy. Słynny tytuł, który ponad 11 lat temu zadebiutował na rynku spod skrzydeł tego samego studia znowu powróci. Obecnie szefem studia jest Sergiy Grygorovych, który pracuje dla Epic Games. Kilka dni temu, 15 maja 2018 roku poinformował na Twitterze o stronie stalker2.com. Po wejściu na ten adres możemy znaleźć datę – 2021. Jest to najpewniej data wstępnej premiery.

A teraz troszkę historii. W 2007 roku studio GSC wydaje grę STALKER: Shadow of Chernobyl. Jest ona osadzona na terenach byłej elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie. W owych czasach gra zdobyła duże uznanie za swój otwarty świat. W 2008 roku debiutuje STALKER: Clear Sky, a w 2010 roku STALKER: Call of Pripyat.

W 2011 roku Sergiy Grygorovych zamyka studio GSC. Powoduje to zatrzymanie produkcji aż 4 gier w serii i sporej liczby deweloperów na bruku.

W 2015 roku studio GSC nagle wraca do życia i ogłasza prace nad grą Cossacs 3 (Kozacy 3). Przypomnijmy, że tytuł ten został stworzony przy pomocy funduszy od wielu osób.

Sami jesteśmy ciekawi większej liczby informacji, ale póki co pozostaje czekać.