ZOTAC zaprezentował kartę ZOTAC GeForce GTX 1060 6 GB G5X Destroyer. Jej największą nowością są pamięci GDDR5X oraz nowy rdzeń – GP104. Warto tutaj nadmienić, że wspomniany rdzeń wykorzystywany jest w modelu GeForce GTX 1080 Mini. A i tutaj producent postawił na dokładnie takie samo PCB. Wspomniany rdzeń został jednakże przycięty do 1280 procesorów CUDA, 80 jednostek teksturujących i 48 jednostek renderujących.

Taktowanie podstawowe procesora wynosi 1506 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1708 MHz. Całość współpracuje z 6 GB wspomnianej pamięci GDDR5X o taktowaniu 8 GHz. Pozostawiono również 192 bitową szynę danych.

Co ciekawe, zmiana wymagała dodania 8-pinowej wtyczki zasilania. Jak widać zatem mocniejszy rdzeń wymaga większej ilości prądu. Taka wtyczka może również sugerować, że karta będzie się dobrze podkręcać. I overclockerzy będą mieli zapas mocy.

Aczkolwiek tego typu konstrukcje raczej nie są przeznaczone do podkręcania. Świadczy o tym chociażby wielkość PCB oraz ograniczonej wielkości chłodzenie. Przy mocniejszym podkręcaniu, chłodzenie może w pewnym momencie nie dać rady odprowadzać nagromadzonego ciepła.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułSAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 – zewnętrzna obudowa na GPU
Następny artykułRozpoczynamy finały ESL Pro League Season 8. Na inaugurację zagra Astralis oraz Renegades
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.