Jeden z czytelników portalu videocardz.com natrafił w sterownikach Radeon Crimson ReLive Edition 17.3.2 Beta na informacje o kartach AMD Radeon RX 500. Chodzi dokładnie o modele Radeon RX 580, Radeon RX 570 i Radeon RX 560 i posiadają one oznaczenie kodowe 67DF w drzewku. Warto tutaj nadmienić, że jest to architektura Polaris, co sugeruje, że będzie to po prostu odświeżona seria RX 400.

AMD Radeon RX 500 w sterownikach

Karty Radeon RX 580 i Radeon RX 570 będą oparte na architekturze Polaris 10, natomiast Radeon RX 560 będzie to Polaris 11. Jesteśmy ciekawi, jakie unowocześnienia architektury wprowadzi AMD.

Co ciekawe, w zestawieniu brakuje modelu Radeon RX 550, co mogłoby sugerować, że będzie on oparty na innym rdzeniu, np. Polaris 12.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułShadow Warrior 2 otrzymuje darmowy dodatek o nazwie Bounty Hunt Part 1
Następny artykułD-Link PowerLine AV1000 Wi-Fi AC – rozszerzenie domowej sieci po kablach elektrycznych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.