0
49
acor
acor

Drugą kolejkę grupy A DreamHack Open Summer zainaugurowało spotkanie MAD Lions z drużyną Endpoint. Obie ekipy przegrały swoje pierwsze spotkania, a kto okazał się być lepszy tym razem?

Jednostronne Vertigo

Pierwszą mapą spotkania było Vertigo, które od początku wyglądało zdecydowanie lepiej dla ekipy Mad Lions. Paweł “innocent” Mocek wraz z kolegami najpierw wygrał pierwszą połowę wynikiem 15-0, a następnie całą mapę rezultatem 16-0. Niesamowity występ zaliczył 23-letni snajper zwycięskiej drużyny – Frederik “acoR” Gyldstrand. Duńczyk zdobył 22 zabójstwa oraz zanotował rating wysokości 2.11.

Odpowiedź na Mirage

Po przerwie przyszedł czas na drugą mapę – Mirage. Tam początek również był mocno jednostronny, ale tym razem dla drugiej ekipy. Endpoint zaczął dużo lepiej, doprowadzając do stanu 12-3 na koniec pierwszej połowy. Po zmianie stron mogliśmy obejrzeć jeszcze kilka rund walki ze strony ich oponentów, ale ostatecznie to brytyjska organizacja odniosła sukces wygrywając 16-8. Najlepszym zawodnikiem okazał się być bez dwóch zdań Joey “CRUC1AL” Steusel. Holender zdobył 28 fragów oraz osiągnął rating na poziomie 1.70.

Wyrównany Train

Ostatnia mapa spotkania okazała się być znacznie inna niż jej dwie poprzedniczki. Tym razem nie widzieliśmy jednostronnego widowiska, a obie ekipy szły łeb w łeb. Zespół MAD Lions zwyciężył pierwszą połowę wynikiem 12-3, dlatego wydawało się, że to własnie oni dokończą dzieła i zgarną wygraną w całym spotkaniu. Tak się jednak nie stało i byliśmy świadkami świetnego powrotu ze strony ich rywali. Endpoint zgarnął na swoje konto 11 punktów z rzędu, doprowadzając do remisu 14-14. W momencie, gdy wszystko miało się rozstrzygnąć to własnie Brytyjczycy pokazali się z lepiej strony i ostatecznie odnieśli sukces 16-14. Na dużą pochwałę zasługuje na pewno polski zawodnik Paweł “innocent” Mocek, który po mimo porażki swojej drużyny był najlepszym graczem na serwerze. 26-latek zdobył 28 zabójstw i zaliczył rating wysokości 1.46.

Sytuacja obu drużyn

Ten wynik odbił się oczywiście na obecnym stanie zespołów w pierwszej grupie DreamHack Open Summer. MAD Lions zanotowało drugą porażkę, tym samym zmniejszając znacząco swoje szansę na awans. Endpoint za to zrehabilitował się po przegranej z BIG i ma aktualnie 3 punkty na swoim koncie. Obie drużyny czeka jeszcze jeden mecz w najbliższy czwartek.

Wszystkie spotkania możemy oglądać na oficjalnym kanale rozgrywek za pośrednictwem platformy twitch.tv