fbpx
Strona głównaPcMod.plArtykułyPowitAI przyszłość z HP - co nam przyniesie wdrożenie AI?

PowitAI przyszłość z HP – co nam przyniesie wdrożenie AI?

W dniu 16 kwietnia odbyła się prezentacja firmy HP – PowitAI przyszłość z HP, gdzie zostały omówione nowe laptopy z najnowszej generacji HP Elite i Pro z linii HP EliteBook oraz możliwości sztucznej inteligencji z nimi związane. W czasie prezentacji można było zobaczyć poza treścią przedstawiane maszyny oraz oglądać widoki z jednego najwyższych pięter budynku Skyliner, który stoi w samym centrum Warszawy.

AI obecnie

Na początku spotkania prezentowano informacje związane stricte ze sztuczną inteligencją. Prowadzący Andrzej Sowiński, Dyrektor Zarządzający HP Inc Polska powiedział, że przy wykorzystaniu ChatGPT 4 w 2023 roku wydajność pracy wzrosła o 40%, porównując z wcześniejszymi latami. Część badanych osób (40%), które miały styczność z AI, nie wie, w jaki sposób zmieni życie po wdrożeniu sztucznej inteligencji. Natomiast 55% badanych jest pozytywnie nastawiona i spodziewa się tylko polepszenia sytuacji.

PowitAI przyszłość z HP

AI w przyszłości

Dało się zrozumieć też w przedstawianym materiale, że spodziewany jest wzrost światowej gospodarki o 60% po wprowadzeniu AI do sprzętów elektronicznych, w szczególności związanych z komputerami. Można spodziewa się, że wprowadzana sztuczna inteligencja będzie taka, że może zrewolucjonizować dosyć mocno świat. Można porównywać do momentu wprowadzenia internetu.

PowitAI przyszłość z HP

Co do przyszłości to można spodziewać się, że rok 2024 może być rokiem mocnego wprowadzania i wykorzystania AI. Przy okazji już obecnie można zauważyć i szykuje się, że komputery posiadające AI mogą się różnić między sobą, szczególnie co do zachowań oraz wydajności. Tak sprzęt może być taki sam i mieć te same komponenty.

HP i AI

Anna Ostafin, Country Manager w HP Inc Polska powiedziała, że firma chce wprowadzić koncept, gdzie dane są chronione dane i to dosyć mocno. Jest to taki pomysł, że obecnie wszelkie reakcje związane z AI są związane z przerzucaniem danych w chmurę i obliczaniem w tym miejscu. Oczywiście obecnie są możliwości technologiczne, by chronić. Natomiast część obliczeniową związaną z danymi wrażliwymi (osobowe, medyczne i podobne) producent komputerów i drukarek chce przenieść na sprzęt, z którego wyszło zapytanie do sztucznej inteligencji.

PowitAI przyszłość z HP

Z tego też powodu sprzęt HP przygotowywany pod AI, wyposażony jest w specjalny czip, który ma układy neuronowe i Copilota. Do tego wszystkiego to, co nam przedstawiono, są zabezpieczenia związane z ochroną danych też na samym sprzęcie – Wolf Security.

HP do tej sytuacji już się przygotowuje. Od 2022 roku wprowadza zastosowania związane ze sztuczną inteligencją i to ma wprowadzić też nas, jako użytkowników do tego co ma być wprowadzone w niedalekiej przyszłości. A HP z tymi nowościami chce dotrzeć do trzech grup i są nimi deweloperzy, twórcy i pracownicy firm.

Padło też stwierdzenie, że komputery z AI są już od dawna, natomiast zastosowania w chmurze są od niedawna. Natomiast nowe pomysły technologiczne, w tym NPU, są dopiero wprowadzane. To, co można było odczuć, to na pewno na tym się nie skończy i będą w przyszłości kolejne rozwiązania wprowadzane.

HP oraz plany względem AI

Do wcześniej opisywanych wyników z badań HP chce odwrócić stosunek osób, które mają zdrowy stosunek do pracy, do pozostałych osób. Oczywiście te zmiany mają być wprowadzane za pomocą AI i dzięki temu, przyczynić się do stworzenia bardziej pozytywnego oraz produktywnego środowiska dla pracowników. Dzięki nowym funkcjonalnościom sztuczna inteligencja jest w stanie przekształcić dynamikę pracy i rozwijać nasze kompetencje w innych, nowych dla nas obszarach.

Notebooki i komputery ze wbudowanym modułem NPU w procesorach

Z myślą o wszystkich, którzy oczekują wsparcia sztucznej inteligencji w codziennej pracy, HP zaprezentowało na konferencji PowitAI przyszłość z HP najnowsze modele z serii Elitebook.

Notebooki HP EliteBook 800 i 805 z serii G11

Urządzenia zostały stworzone, aby spełnić wymagania pracowników intelektualnych, którzy codziennie wykonują zadania wymagające dużej wydajności i korzystają z narzędzi ułatwiających współpracę przy realizacji projektów. Nowa seria jest wyposażona w procesory Intel Core Ultra 5 i 710 lub procesory AMD Ryzen PRO nowej generacji, które wspierają produktywność dzięki rozwiązaniom sztucznej inteligencji. Komputery te zawierają co najmniej 75% plastiku PCR w ramce.

Notebooki HP EliteBook serii 600 i 605 G11

Urządzenia są dedykowane dla klientów korporacyjnych i organizacji sektora publicznego, które muszą wykazać się dużą elastycznością i wyposażyć w sprzęt pracowników funkcjonujących w środowiskach hybrydowych. Komputery te sprawnie obsługują wymagające aplikacje biznesowe, oferując wydajność i niezawodność. Urządzenia zawierają co najmniej 30% plastiku PCR w ramce i co najmniej 50% plastiku PCR w nasadkach klawiszy.

EliteBook G630 G11

EliteBook G640 G11

EliteBook G645 G11

Notebooki HP ProBook 400 i 405 z serii G11

Komputery zostały zaprojektowane z myślą o pracownikach hybrydowych dzielących czas między biurem a domem. Urządzenia te w oparciu o sztuczną inteligencję usprawniają przepływy pracy i zapewniają niezbędną wydajność, umożliwiając jednocześnie rozbudowę przestrzeni dyskowej i pamięci. Seria ta zawiera w obudowie tłoczone aluminium pochodzące w 50% z recyklingu poprzemysłowego.

Komputer stacjonarny HP Elite Small Form Factor 805 G9

Komputer został stworzony z myślą o pracownikach stacjonarnych, dla których produktywność jest najważniejsza. Urządzenie zapewnia lepszą łączność, która ułatwia korzystanie z opartych na chmurze aplikacji AI, takich jak Copilot w systemie Windows z obsługą Wi-Fi 7 i opcjonalną zintegrowaną jednostką NPU w wybranych modelach z Ryzen AI, w tym grafiką AMD Radeon RX 6300 2 GB lub dyskretną grafiką NVIDIA T400 4 GB.

Ceny i dostępność

Notebooki z linii HP EliteBook oraz Probook mają być dostępne w maju. Ich ceny zostaną podane bliżej terminu dostępności.

Komputer stacjonarny HP Elite Small Form Factor 805 G9 ma być dostępny w sierpniu. Jego cena zostanie podana w późniejszym terminie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bartosz Rozwadowski
Bartosz Rozwadowski
Codziennie jestem ojcem wspaniałej dwójki dzieci oraz mężem tak samo wspaniałej kobiety. Co pewien czas publikuję teksty o tematyce historycznej na swoim blogu oraz zajmuję się codzienną dawką wrażeń jakie niesie życie. Na pcmod.pl ściągnęło mnie możliwości pisania tekstów o tematyce IT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać