G.Skill ujawniło kolejną odmianę zestawu pamięci Trident Z Neo DDR4 o taktowaniu 3800 MHz. Są one przeznaczone dla procesorów AMD Ryzen 3000 z chipsetem X570. Pamięci zostały odpowiednio przetestowane, aby działać stabilnie na wspomnianej częstotliwości, przy zegarach CL14-16-16-36. Nie ujawniono niestety napięcia, ale przedstawiony zrzut ekranu sugeruje 1.5 V.

G.Skill Trident Z Neo DDR4 w opcji z taktowaniem 3800 MHz 1

Nowa odmiana pamięci Trident Z Neo DDR4 być dostępna w wariantach 16 GB (2x 8 GB) i 32 GB (4 x8 GB). W przypadku chłodzenia zastosowano obudowy ze szczotkowanego aluminium i proszkowanego srebra. Ma to zwiększyć rozpraszanie ciepła, wydzielanego przez pracujące pamięci. Warto zauważyć, że obudowa ma asymetryczny kształt oraz wbudowane podświetlenie RGB.

Jest ono ośmiostrefowe i umożliwia pełną kontrolę przy użyciu oprogramowania Trident Z. Można je pobrać ze strony producenta. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać oprogramowanie firm trzecich, jak: Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light czy ASRock Polychrome.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułAMD udostępnia mikrokod AGESA 1.0.0.3ABB oraz sterowniki chipsetu
Następny artykułSliger SM580 – ciekawa obudowa mini-ITX z modułami bocznymi
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.