Mozilla Corporation przejęła firmę Read It Later – twórcę aplikacji Pocket. Nowe oprogramowanie częścią projektu open source i dołączy do bogatego portfolio produktów Mozilli. Pocket to ciekawy projekt z 10 milionami unikalnych użytkowników miesięcznie na iOS, Androidzie i w Sieci oraz ponad 3 miliardami zachowanych treści. Ma sprawić, że Mozilla będzie bardziej widoczna na urządzeniach mobilnych.

A także będzie dostarczać ytkownikom narzędzi potrzebnych by mieć dostęp do wysokiej jakości treści czy niezależnych platform na ich warunkach. Zespół pracujący przy aplikacji wesprze inicjatywę Mozilli Context Graph.


ŹRÓDŁOblog.mozilla.org
Poprzedni artykułPC Building Simulator – złóż własny komputer w wirtualnym symulatorze
Następny artykułInnoGames wprowadza atrakcje do gier w czasie oczekiwania na Wielkanoc
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.