Intel przedstawia procesory szóstej generacji Intel Core vPro z Intel Authenticate i Unite

0

Intel ogłosił wprowadzenie na rynek nowej rodziny procesorów szóstej generacji – Intel Core vPro. Są one przeznaczone głównie dla przedsiębiorstw tworzących nowoczesne środowiska pracy i będą mogły zaspokoić potrzeby dużych firm związane z bezpieczeństwem i produktywnością.

Jedną z najważniejszych nowości w nowych procesorach jest nowatorskie rozwiązanie o nazwie Intel Authenticate. Jest to wspomagany sprzętowo mechanizm wielopoziomowego uwierzytelniania, który pozwala rozbudować funkcje ochrony tożsamości na komputerach. Dzięki temu stają się one bardziej odporne na ataki związane z kradzieżą tożsamości i danych uwierzytelniania użytkowników. Rozwiązanie Intel Authenticate w procesorach Intel Core vPro weryfikuje tożsamość, korzystając równocześnie z kombinacji maksymalnie trzech mocno związanych z użytkownikiem elementów, które umownie można nazwać „coś, co znasz” (np. numer PIN), „coś, co masz” (np. telefon komórkowy) oraz „to, kim jesteś” (np. odcisk palca). Funkcja Intel Authenticate jest zgodna z systemami Microsoft Windows 7, Windows 8 i Windows 10. Klienci mogą się z nią zapoznać w serwisie firmy Intel.

Intel wprowadził też kilka aktualizacji w aplikacji Intel Unite, dzięki której można można wdrożyć bardziej skuteczne metody organizacji spotkań i komunikacji. Usprawnione zostały funkcje wyświetlania — uczestnicy nie muszą już zajmować się poszukiwaniem właściwej wtyczki ani klucza sprzętowego. Zarówno osoby znajdujące się w sali konferencyjnej, jak i zdalni uczestnicy spotkania mogą w łatwy i bezpieczny sposób przeglądać odpowiednie materiały w czasie rzeczywistym i je modyfikować. Pracownicy są w stanie organizować spotkania właściwie od razu, z wykorzystaniem nie tylko nowych, lecz także zainstalowanych już monitorów i projektorów. Opcje automatycznego rozłączenia oraz integracja z programem Skype for Business to dodatkowe mechanizmy ułatwiające pracę.