W czasie trwania targów Oculus Connect 3 studio 4A Games zapowiedziało grę o nazwie Arktika.1. Będzie to strzelanka pierwszoosobowa, utrzymana w klimatach science fiction. Gra będzie korzystała z autorskiego silnika 4A Engine, znanego z takiej produkcji, jak Metro: Last Light.

W Arktika.1 będziemy grali w widoku pierwszej osoby. Tytuł został osadzony 100 lat w przyszłości, gdzie na Ziemi trwa obecnie nowa epoka lodowcowa. Do zamieszkania nadają się jedynie obszary równikowe oraz nieliczne kolonie w miejscach, gdzie występują zasoby naturalne. Właśnie takowego siedziska ludzkiego będziemy musieli bronić.

Premiera gry planowana jest na drugi kwartał przyszłego roku. Gra powinna korzystać z możliwości kontrolerów Oculus Touch.


ŹRÓDŁO4a-games.com.mt
Poprzedni artykułRobo Recall – gra w wirtualnej rzeczywistości od Epic Games
Następny artykułMafia III zalicza serię niefortunnych wpadek w postaci błędów w grze
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.