Strona głównaPcMod.plE-SportENCE pokonuje Team Vitality - Intel Extreme Masters Katowice 2024

ENCE pokonuje Team Vitality – Intel Extreme Masters Katowice 2024

Po bardzo udanej grze w fazie Play-In turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2024 i awansie do fazy grupowej, w pierwszym meczu ENCE w bardzo dobrym stylu pokonało Mistrzów Świata z Paryża – Team Vitality.

Dominacja

Pierwszą mapą pojedynku między polskim zespołem ENCE oraz Team Vitality było Veritgo, na którym Olek “Hades” Miśkiewicz i jego koledzy zaczęli grę po stronie atakującej, wygrywając dwie pierwsze rundy, zatem początek rywalizacji bardzo dobry, ale bardzo szybko odpowiedzieli rywale, zdobywając cztery punkty z rzędu, wychodząc tym samym na prowadzenie 4:2, więc nie było tak dobrze, jak mogłoby się wydawać. W pewnym momencie ENCE zaskoczyło formację Mathieu “ZywOoo” Herbauta, wygrywając pięć rund z rzędu, co dało im przewagę, natomiast Team Vitality nie wiedział, w jaki sposób może przeciwstawić się gospodarzom, którzy powrócili do meczu, grali lepiej, pewniej i skuteczniej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:5.

W drugiej połowie podopieczni Jakuba “Kubena” Gurczyńskiego po wygraniu pierwszej rundy, w następnych zaczęli dominację Team Vitality, nie dając żadnych szans przeciwnikowi. Przewaga wysoka, doskonała gra ENCE i pewne zwycięstwo wynikiem 13:5.

Zdecydowane i pewne zwycięstwo

Drugą mapą był Anubis. Lukas “gla1ve” Rossander i jego zespół rozpoczął grę po stronie broniącej, ale tym razem to rywale okazali się być mocniejsi w pierwszej rundzie, ale później to Paweł “Dycha” Dycha wraz z kolegami, odrobił punkty do oponenta, wychodząc na prowadzenie 3:1. Dobry rezultat był tylko przez chwilę, bo później Mistrzowie Świata z Paryża zaczęli całkowitą dominację pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 9:3. W drugiej połowie Dan “apEX” Madesclaire i jego koledzy wygrali pozostałe rundy, pokonując polski zespół wynikiem 13:4.

Aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była trzecia mapa – Nuke. Polacy zaczęli grę po stronie atakującej, ale Team Vitality wygrał pierwszą rundę, jednak bardzo szybko Kacper “Kylar” Walukiewicz i jego zespół odpowiedział, a później całkowicie zdominował rywala, wychodząc na prowadzenie 6:1. Lotan “Spinx” Giladi wraz z drużyną próbowali w jakikolwiek sposób przeciwstawić się swojemu oponentowi, ale ENCE było za mocne. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:3. W drugiej połowie podopieczni Jakuba “Kubena” Gurczyńskiego powiększyli swoją przewagę, choć Team Vitality jeszcze walczył, wygrywając dwie rundy z rzędu, co dało im szanse na odrobienie wyniku, ale ponownie ENCE było zespołem lepszym, 12:5. Chwilę później, Team Vitality wygrał cztery rundy z rzędu, 12:8, ale to było za mało. ENCE pokonało Team Vitality wynikiem 13:8.

Transmisja Intel Extreme Masters Katowice 2024 z polskim komentarzem dostępna na kanałach Piotra “Izaka” Skowyrskiego: Twitch oraz YouTube.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać