Fińska firma Futuremark udostępniła kolejny benchmark o nazwie VRMark. Ma on na celu dokładne sprawdzenie, czy nasz sprzęt komputerowy nadaje się do grania w wirtualnej rzeczywistości. Wynik powie nam, czy możemy używać okularów Oculus Rift lub HTC Vive. Dostępne są aktualnie trzy wersje: VRMark Basic Edition, VRMark Advanced Edition i VRMark Professional Edition. Pierwsza z nich jest całkowicie darmowa.

Druga kosztuje 19.99 dolarów, natomiast trzecia wymaga już kontaktu z producentem. Poszczególne edycje można pobrać ze strony producenta lub przy pomocy platformy Steam.

VRMark posiada dwa wbudowane testy: Orange Room oraz Blue Room. W pierwszym teście trzeba zdobyć minimum 3716 punktów, aby spełnić minimalne wymagania do grania w wirtualnej rzeczywistości. Rekomendowany wynik to 5000 punktów i znak że nasz sprzęt jest gotowy na płynną rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości.

Blue Room jest już o wiele bardziej wymagający i przeznaczony dla naprawdę mocnych konfiguracji sprzętowych. Ma on sprawdzić, czy maszyna poradzi sobie z obsługą okularów wirtualnej rzeczywistości następnej generacji.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments