Strona głównaGamingGryOpenAI Five - sztuczna inteligencja uczy się grać w DOTA 2

OpenAI Five – sztuczna inteligencja uczy się grać w DOTA 2

Pamiętacie, jak pisaliśmy o projekcie OpenAI dla gry DOTA 2? Wtedy to jeden z najbardziej znanych graczy – Danil „Dendi” Ishutin z zespołu Natus Vincere zmierzył się w pojedynku 1 na 1 z OpenAI – sztuczną inteligencją. Mecz miał miejsce prawie rok temu, a sam projekt dalej się rozwija. Tym razem naukowcy są pewni swego i chcą przeprowadzić mecz pięciu na pięciu graczy. Ma to nastąpić już 28 lipca 2018 roku.

Aby móc dorównać profesjonalnym graczom, OpenAI rozgrywa 180 lat gier przeciwko sobie każdego dnia. Uczy się dzięki temu mechaniki całej gry. Trening działa z użyciem algorytmu Proximal Policy Optimization który jest uruchomiony na 256 rdzeniach graficznych i 128 000 rdzeniach procesorów. Jest to troszkę większa wersja maszyny, która była używana przy grze 1 vs 1.

Oczywiście naukowcy napotykają troszkę problemów. Są to:

  • Spojrzenie na całą grę, która może trwać nawet 45 minut. W ciągu meczu dokonywanych jest ponad 80 000 różnych decyzji.
  • Brak pełnej mapy. Komputer musi przewidywać ruchy z wyprzedzeniem
  • 1000 możliwych decyzji na jedną akcję. 170 000 decyzji dla każdego bohatera
  • Pełny obraz mapy oraz spojrzenie na to co się na niej dzieje

Polecamy zapoznać się z resztą artykułu, który dokładnie objaśnia naukę OpenAI gry w DOTA 2.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać