Firma MMD wprowadzi do sprzedaży najnowsze monitory Philips – 24-calowy 246E7QDAB oraz 27-calowy 276E7QDAB. Oba urządzenia posiadają technologię UltraColor, która gwarantuje doskonałą jasność i głębię kolorów. Wyświetlacz pokrywa 85% przestrzeni kolorów NTSC, w odróżnieniu od standardowego pokrycia na poziomie 72%. Innowacyjna technologia UltraColor pozwala na bezpośrednie sterowanie ciekłymi kryształami w panelu na poziomie chemicznym.

Philips 246E7QDAB

Oba monitory zostały wyposażone we wbudowane głośniki z cyfrowym dźwiękiem. Prócz tego posiadają stylowy wygląd ze smukłym wykończeniem w błyszczącym odcieniu czerni oraz metalowym stojakiem. Krawędzie zostały pokryte taflą szkła, a wyjątkowo wąskie obramowanie minimalizuje efekt rozproszenia użytkownika. Monitor wyposażono w przycisk EasySelect, umożliwiający szybki dostęp do ustawień monitora w menu ekranowym.

Prezentowane modele zostały wyposażone w technologie, które wzbogacają jakość wyświetlanego obrazu. Technologia SmartContrast gwarantuje najlepsze odwzorowanie ciemnych odcieni wyświetlanych kolorów. Analiza zawartości ekranu pozwala na automatyczne dopasowanie intensywności kolorów oraz podświetlenia. Specjalny tryb ekonomiczny monitorów sprawdza się w warunkach biurowych, optymalizując jasność wyświetlanych treści i pozwalając tym samym na redukcję kosztów zużytej energii. Autorska technologia SmartImage Lite dokładnie analizuje zawartość ekranu. W rezultacie dynamicznie poprawia kontrast, nasycenie kolorów i ostrość obrazu, w oparciu o wybrany przez użytkownika scenariusz. Funkcja Flicker-free koryguje jasność oraz ogranicza migotanie, zapewniając mniejsze zmęczenie oczu i wygodę podczas użytkowania.

Modele 246E7QDAB i 276E7QDAB będą dostępne w sklepach we wrześniu 2016 roku. Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitorów wynosi: Philips 246E7QDAB – 819 zł oraz Philips 276E7QDAB – 1169 zł. Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.


Poprzedni artykułCall of Duty: Infinite Warfare – nowa mapa Terminal i film z rozgrywki
Następny artykułRuneScape otrzyma nowy kontynent w grze – Wschodnie Wyspy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.