game music festival 2020 1
game music festival 2020 1

Już jesienią, czyli 16 i 17 października odbędzie się Game Music Festival 2020. Będzie to trzecia edycja wrocławskiego festiwalu muzycznego, gdzie na scenie Narodowego Forum Muzyki wystąpi łącznie kilkuset muzyków. Poprzednie edycje Game Music Festival zebrały liczne wyrazy uznania od fanów i zostały świetnie przyjęte w środowisku branżowym, gromadząc łącznie ponad 10 tysięcy uczestników.

Również i tym razem na odwiedzających czekają wydarzenia towarzyszące, choć w nieco innym kształcie niż dotychczas. Organizatorem jest polska Fundacja Game Music, a bilety są już dostępne.

Z uwagi na sytuację pandemiczną, tegoroczny Game Music Festival 2020 odbędzie się w formie hybrydowej – koncerty będą także transmitowane online. Dodatkowo, liczba biletów na tę edycję będzie ściśle ograniczona. Z tego też powodu transmisja online będzie przygotowane w profesjonalnej formie.

Game Music Festival 2020

Pierwszym z koncertów Game Music Festival 2020 będzie The Symphony of Four Worlds. Jest to dzieło oddające hołd czterem wyjątkowym grom: Transistor, Hades, Pyre, Bastion. Za muzykę odpowiada Darren Korb, którego eklektyczny styl jest ich wspólnym mianownikiem. Prezentację ścieżki dźwiękowej wykona Sound Factory Orchestra pod batutą Roberta Kurdybachy. W poprzednich edycjach ekipa dostarczała słuchaczom niesamowitych wrażeń, a tym razem zabierze ich w podróż po wizjonerskich światach Supergiant Games.

Drugi koncert tegorocznego festiwalu to The Symphony of Sin – prawdziwa uczta dla fanów gier RPG. Słuchacze usłyszą bowiem światową premierę muzyki z Baldur’s Gate III, czyli nadchodzącej kontynuacji kultowych gier w świecie Dungeons & Dragons. Ważną częścią będzie ścieżka dźwiękowa do świetnie przyjętej gry Divinity: Original Sin II, od studia Larian Studios. Kompozytorem obu tych wspaniałych soundtracków jest Borislav Slavov, a za wykonanie symfonii odpowiadać będą znakomici muzycy Narodowego Forum Muzyki.

Game Music Festival 2020

Najważniejsze informacje na temat festiwalu:

  • Bilety – Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 79 zł i rosną w zależności od umiejscowienia na sali. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu wyceniono od 199 zł. W sprzedaży są także ściśle limitowane karnety VIP, zapewniające najlepsze miejsca na sali, dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu (bezpośrednio lub online), a także priorytetowy wstęp na wydarzenia towarzyszące.
  • Miejsce – Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu to imponujący gmach na mapie polskich filharmonii. Doskonała akustyka specjalnie zaprojektowanych sal koncertowych stawia NFM w czołówce najlepszych obiektów tego typu na świecie. Posiadają one nowoczesne systemy służące do zmiany akustyki, m.in. ruchomy sufit oraz przestrzenie akustyczne okalające sale, pozwalając na regulację długości wybrzmiewania dźwięku.
  • Artyści – Orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzykę za granicą. Sound Factory Orchestra jest zaś projektem multimedialnym powołanym do życia w 2009 roku przez Roberta Kurdybachę. Celem SFO jest promocja i popularyzacja wydarzeń związanych ze sztuką współczesną, głównie w obszarze muzyki i sztuki wizualnej. Ponadto orkiestrom towarzyszyć będzie chór i soliści.
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułAOC U32U1 – ciekawy monitor z 10-bitową matrycą IPS
Następny artykułSuccubus Prologue udostępniony za darmo na platformie Steam
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.