Philips wprowadził do sprzedaży multidotykowy monitor 231C5TJKFU. Posiada on panel SmoothTouch, oparty o matrycę IPS o przekątnej 23 cali i rozdzielczości natywnej 1920 x 1080 pikseli. Panel posiada 10 punktów dotykowych o zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów, a także szerokie kąty widzenia, wynoszące 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Podświetlany jest białymi diodami LED, posiada odświeżanie na poziomie 60 Hz, czas reakcji 1 ms oraz szczytowy kontrast dynamiczny 20 000 000:1.

Wygodną pracę nawet bez klawiatury umożliwia podstawa SmartStand, dzięki której użytkownik może regulować pochylenie ekranu w zakresie do 60 stopni. Dodatkowe możliwości daje użytkownikom zastosowanie technologii MHL. Dzięki niej mogą do monitora podłączyć smartfon oraz korzystać z niego w dowolny sposób, na przykład odtwarzając film czy nagranie audio, jednocześnie ładując urządzenie.

Monitor posiada wbudowana kamerka internetowa, mikrofon oraz głośniki. Z portów znajdziemy: D-Sub, Display Port, HDMI, DVI-D (z HDCP) oraz 2 x USB 3.0. Model ten pobiera 26,6 W w normalnym trybie pracy. Monitor waży 5,1 kg przy wymiarach 560 × 399 × 176 mm (z podstawą).

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora Philips 231C5TJKFU wynosi 2 089 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta w systemie door to door.


Poprzedni artykułAMD A4-6300B, A6-6400B, A8-6500B i A10-6800B – APU klasy biznesowej
Następny artykułAOC q2770Pqu – monitor z matrycą Super PLS w rozdzielczości WQHD
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.