Genesis zaprezentowało nowe fotele dla graczy – Nitro880 i Nitro550. Obicia w obu modelach wypełniono pianką o grubości 4 cm (na oparciu) i 7 cm (na siedzisku). Dodatkowo oparcie i siedzisko zostały odpowiednio wyprofilowane. Ma to na celu dostarczenie użytkownikom foteli jednocześnie wygodnych, jak i mających pozytywny wpływ na zdrowie graczy. W zestawie znajdują się także dwie poduszki: jedna pełni rolę zagłówka, drugą zaś można ustawić na dowolnym odcinku kręgosłupa.

Fotele Nitro można dostosować do własnych potrzeb, czy to przez regulację wysokości siedziska (w zakresie 8-10 cm) lub wysokości podpórek. W modelu Nitro880 istnieje także opcja ustawienia kąta nachylenia podpórek. Dodatkowo oparcie w produktach Genesis da się opuścić od 90 do 180 stopni względem powierzchni siedziska.

Producent chwali się, iż konstrukcja obu modeli została wykonana z wysokiej jakości metalu. Wyposażono je także w podnośniki gazowe 4 klasy. Dzięki temu fotele mają być trwałe, powinny też wytrzymać obciążenie do 150 kg. Metalową ramę Nitro880 pokryto w całości skórą ekologiczną, natomiast w Nitro550 zdecydowano się na połączenie nylonowego materiału z ekologiczną skórą.

Nitro880 posiada pięć nylonowych kółek o średnicy 75 mm, każde wyposażone w hamulce. Fotele Nitro550 i Nitro880 kosztują kolejno 899 zł i 1199 zł. Oba modele występują w dwóch wersjach kolorystycznych: czarno-czerwonej i czarno-niebieskiej.


Poprzedni artykułIntel Extreme Masters Katowice 2017 – jutro ostatnia tura sprzedaży biletów
Następny artykuł[CES 2017] Intel pokazuje rozgrywkę demo na przykładzie Project Alloy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.