Dominik “Domek” Nowakowski: “Według mnie największym faworytem do zwycięstwa jest drużyna Gambit” – wywiad

1
85
Dominik Domek Nowakowski
Fot. prywatne

Przed rozpoczynającym się turniejem BLAST Premier Spring Final 2021 porozmawialiśmy z komentatorem turnieju – Dominikiem “Domkiem” Nowakowskim.

Michał Urban: Przed nami wiosenne finały BLAST Premier. Patrząc na wszystkie zespoły, która drużyna według Ciebie jest faworytem do zwycięstwa?

Dominik “Domek” Nowakowski: Według mnie największym faworytem do zwycięstwa jest drużyna Gambit, która od dłuższego czasu utrzymuje wysoki poziom. Mecze “czerwonej gwiazdy” w IEM Summer 2021, również robią wrażenie. Co ważne – mierzą się i wygrywają z drużynami, które będą uczestniczyć w nadchodzącym turnieju BLAST Premier.

Poznaliśmy również mecze, w jakich rywalizować będą zespoły. Wśród wszystkich jest również amerykańska formacja – Evil Geniuses, w której gra polski zawodnik – Michał „MICHU” Muller. Ich pierwszym rywalem będzie zespół regionu CIS – Gambit Esports.

Dominik “Domek” Nowakowski: Łatwo na pewno nie będzie, w końcu nie bez powodu wytypowałem Gambit Esports jak faworyta turnieju. Natomiast spotkanie przyniesienam sporo informacji na temat przygotowania. Evil Geniuses i podejścia ekipy do turnieju.  Oczywiście w głębi duszy będę liczył na zwycięstwo, ale zapewne łatwo nie przyjdzie. Ostatnimi czasy,  dyspozycja całego zespołu pozostawia sporo do życzenia, jest to idealny moment, aby pokazać, że zrobili postęp.

BLAST Premier Spring Final 2020 zwyciężyło Complexity Gaming pokonując w wielkim finale francuskie Team Vitality. Czy myślisz, że ponownie mogą okazać się najlepszym zespołem?

Dominik “Domek” Nowakowski: Uważam, że Complexity względem swojej starej formy, zrobiło krok w tył i nadchodzący turniej będzie dla nich nowym wyzwaniem. Wątpię, aby udało się powtórzyć wyczyn z 2020 roku, ale piękno tej gry polega na tym, że mieliśmy już wiele sytuacji, kiedy drużyny niebędące w świetle reflektorów potrafiły nas pozytywnie zaskoczyć.

Który mecz Twoim zdaniem będzie najciekawszy?

Dominik “Domek” Nowakowski: Pod względem widowiska na pewno Gambit kontra Evil Geniuses, natomiast jeżeli chodzi o pokazanie siły i przygotowania to G2 kontra BIG.

Czy jest zespół, któremu będziesz kibicował?

Dominik “Domek” Nowakowski: Komentatorowi w teorii nie przystoi kibicować żadnej ekipie –  aby zachować bezstronność. Natomiast zrobię mały wyjątek i tak jak napisałem wcześniej, trzymam kciuki za drużynę Michała „MICHU” Mullera.

Warto przeczytać poprzednią rozmowę z Dominikiem “Domkiem” Nowakowskim.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułbyali nowym zawodnikiem Izako Boars?
Następny artykułGeForce Game Ready Driver 466.77 z optymalizacją dla gier
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.