Firma Corsair postanowiła dodać kolejną ciekawą konstrukcję chłodzenia procesorów – Corsair Hydro Series H5 SF. Jest ona przeznaczona dla właścicieli komputerów klasy mini-ITX. Układ chłodzenia został został oparty na bazie cieczy i potrafi poradzić sobie ze ze 150-watowym procesorem. Konstrukcja ma wysokość 84 milimetrów i składa się z miedzianego bloku wodnego z fabrycznie nałożoną pastą termoprzewodzącą, aluminiowej chłodnicy o wymiarach 167 x 57 x 40 milimetrów oraz wentylatora o wymiarach 120 x 37 milimetrów.

Warto zwrócić uwagę, że wentylator może schładzać również znajdujące się poniżej podzespoły płyty głównej, a więc przede wszystkim sekcję zasilania. Pracuje z prędkością od 1000 do 1800 obrotów na minutę osiągając przepływ powietrza na poziomie od 12 do 24 CFM. Corsair deklaruje natężenie dźwięku to od 36 do 42 dBA.

Układ jest kompatybilny z obudowami Corsair Obsidian Series 250D, Carbide Series Air 240 oraz Graphite Series 380T. Można go też zamontować m.in. w gotowym komputerze (tzw. barebone) Corsair Bulldog 4K. Konstrukcja układu została przystosowana do montażu na płycie głównej z podstawką Intel LGA115x oraz LGA1366, a także AMD AM2(+), AM3(+), FM1 oraz FM2.

Corsair Hydro Series H5 SF posiada sugerowaną cenę netto na terenie Europy 80 Euro za sztukę. Urządzenie objęte jest pięcioletnią gwarancją producenta.


ŹRÓDŁOcorsair.com
Poprzedni artykułIntel Extreme Masters Katowice 2016 w pierwszy weekend marca
Następny artykułZOTAC ZBOX MI551 z procesorami Intel Skylake
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.