FACEIT Major – Podsumowanie pierwszego dnia fazy pucharowej

0
82
major
major

Pierwszy dzień fazy pucharowej za nami, poznaliśmy pierwsze dwie drużyny, które zagrają w półfinałach.

Na’Vi odsyła BIG do domu

Pierwszy ćwierfinał, okazał się chyba jednym z najszybszych meczów w fazie pucharowej Majorów.

Pierwszą mapą został wybrany Dust2, który zaczął się pięciorundową przewaga po stronie Ukraińców. BIG po stronie atakującej ugrało zaledwie 2 rundy, co dawało NA’Vi ogromne szanse w drugiej połowie. Po zmianie stron, ilość rund dla BIG nie uległa zmianie i to Na’Vi zwyciężyło pierwszą mapę 16:2.

Druga mapa, którą był Nuke, zaczął się odrobinę lepiej dla Niemieckich zawodników, chociaż S1mple z kolegami dość szybko sprowadzili ich na ziemię. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 12:3 dla Na’Vi. Początek drugiej połowy to delikatne przełamanie BIG, które po stronie atakującej wygrało trzy pierwsze rundy. Po chwilowym zastoju Na’Vi dość szybko wygrało cztery kolejne rundy co doprowadziło ich do półfinału FACEIT Major. Warto odnotować że najlepsi gracze Na’Vi w tym meczu to S1mple i Edward, których k/d ratio wyniosło 1.53.

NA’Vi 2:0 BIG

MIBR z awansem do półfinału

Zawodnicy z Brazylii dość szybko rozprawili się z compLexity, chociaż emocji nie brakowało, szczególnie na drugiej mapie.

Pierwszą mapą drugiego ćwierćfinału był wybrany przez zawodników MIBR – Train. Była to mapa bardzo jednostronna, gdyż compLexity dało rade nawiązać jakąkolwiek walkę tylko w pierwszej połowie. MIBR wygrało pierwszą połowę 11:4 a w drugiej części spotkania zmiażdżyli amerykanów 0:5, co przybliżyło ich do półfinału.

Druga mapa (Inferno) była już o wiele ciekawsza, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla compLexity. Początek drugiej połowy, to dobra gra Amerykanów, którzy w pewnym momencie prowadzili 12-10. Ostatecznie to zespół prowadzony przez Fallena, wygrał 6 rund pod rząd co zapewniło im zwycięstwo, a przede wszystkim awans do półfinału.

MIBR 2:0 compLexity