Valve opublikowało Statystyki sprzętu i oprogramowania na Steam za listopad 2016. Według nich Windows 10 nadal nie przekroczył 50% użytkowników, ale ciągle balansuje blisko tej granicy. Ciekawa sytuacja jest natomiast w segmencie kart graficznych. Obecnie pałeczkę pierwszeństwa dzierży nVidia z 58.62% udziałem. AMD ma natomiast tylko 23.46%. Firma Intel może się natomiast pochwalić aż 17.48% udziałem.

Jaki jest z tego wniosek? Wprowadzenie DirectX 12 nie pomogło firmie AMD z znaczącym zwiększeniu udziałów. Na rynku musiałaby się pojawiać naprawdę świetna konstrukcja z przedziału do 1000 zł. Zdolna udźwignąć większość tytułów w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości Full HD i wysokich ustawieniach.


Poprzedni artykułEnermax wprowadza REVOLUTION SFX 550W i SFX 650W
Następny artykułAMD wprowadza Radeon Software Crimson ReLive Edition
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.