Krzysztof Pikiewicz obejmuje globalne stanowisko Vice President Esports Services w strukturach ESL. Przez ostatnie 7 lat zarządzał polskim oddziałem ESL. Dział Esports Services stanowi bardzo ważną i rozwojową część biznesu. Odpowiada on za współpracę z wydawcami gier, dla których ESL organizuje turnieje online, widowiska offline, produkcje telewizyjne i dodatkowe aktywności związane z ich obecnością w świecie e-sportu.

Krzysztof Pikiewicz

Przykładem projektów realizowanych przez Esports Services są m.in. globalne rozgrywki Wargaming.net Lague (World of Tanks), Rainbow Six Pro League czy zapowiedziane w ostatnich dniach rozgrywki ligi ESL Gwent Challenger, nowego tytułu e-sportowego stworzonego przez studio CD PROJEKT RED.

Stanowisku Dyrektora Zarządzającego w ESL Polska zajmie Aleksander Szlachetko. Dołączył do ESL Polska w październiku 2016 jako Dyrektor ds. Rozwoju. Wcześniej, przez 15 lat pracował w firmie Intel, gdzie pełnił m.in. funkcję Menedżera ds. sprzedaży komputerów desktop w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Aleksander Szlachetko - ESL

Krzysztof Pikiewicz swoją przygodę z biznesem e-sportowym zaczynał w 2005 roku, biorąc udział w organizacji pierwszej e-sportowej Ligi Cybersport. W 2011 roku Krzysztof i Rafał Pikiewiczowie rozpoczęli zarządzanie polskim oddziałem niemieckiego koncernu Turtle Entertainment, do którego należy marka ESL.

Kamieniem milowym w rozwoju ESL Polska było sprowadzenie do Polski prestiżowych rozgrywek Intel Extreme Masters. Impreza, która od 5 lat odbywa się, co roku w katowickim Spodku, systematycznie bije światowe rekordy w kategoriach oglądalności – zarówno online jak i liczby widzów na miejscu. W marcu światowe finały IEM Katowice 2017 odwiedziło 173 tysiące osób, a w Internecie transmisję śledziło 46 mln widzów na całym świecie.


Poprzedni artykułW grze Call of Duty: Infinite Warfare pojawią się nowe głosy: Method Man i U.K. Special Forces
Następny artykułASRock potwierdza na swojej stronie istnienie AMD Ryzen 3 1200
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.