Icy Dock ToughArmor MB411SKO-B – wytrzymała i mała obudowa na dyski

0

IcyDock wprowadziło metalową stację dokującą ToughArmor MB411SKO-B. Konstrukcja jest niezwykle cienka, a jej przekątna to zaledwie 2.5 cala. Pasuje dzięki temu do 12,7-milimetrowego gniazda ODD lub jakiegokolwiek FDD. Obudowa posiada bardzo szybki mechanizm wymiany dysków. Wystarczy przekręcić specjalny zamek, a dysk zostanie bezpiecznie zatrzymany i wysunięty. Umieszczenie dysku jest jeszcze prostsze.

Taca jest przystosowana do dysków HDD lub SSD o wysokości 7-9,5 mm. Tworzy tym samym 2,5-calową zatokę na dowolny standardowy napęd SATA/SAS. Po zamknięciu zatrzasku system Eagle Hook utrzymuje dyski bezpiecznie w obudowie.

Za sprawą wykorzystanego materiału, który może przetrwać długie lata, MB411SKO-B jest w stanie pracować w najtrudniejszych warunkach. Konstrukcja jest idealna dla rozwiązań przemysłowych, które mogą wymagać certyfikatu niepalności, ponieważ urządzenie to jest zgodne z jej wymaganiami.

Zamontowana z przodu dioda LED przekazuje informacje o stanie dysku. Technologia Active Power (APT) umożliwia włączenie zasilania tylko wtedy, gdy dysk znajduje się wewnątrz obudowy. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia system Eagle Hook, który gwarantuje, że dysk nie wysunie się, gdy nie jest używany. Co więcej, ToughArmor MB411SKO-B obsługuje 7-pinowe złącze SATA z zastrzaskiem, więc nie musisz się martwić o przypadkowe odłączenie kabla. Gdy zostanie on podłączony, zablokuje się i pozostanie na miejscu.