Starbreeze i OtherSide Entertainment udostępnili pierwsze grafiki koncepcyjne dla gry System Shock 3. Odbyło się to podczas jednego ze streamów na żywo. Członkowie obu studiów poinformowali jedynie, że SHODAN powróci. Nie podano natomiast żadnych innych informacji. Pozostaje jedynie domniemywać, że gra jest na wczesnym etapie rozwoju.

System Shock to znany wszystkim klasyczny już tytuł przenosi gracza do roku 2074, gdzie światem władają megakorporacje. Gracz wciela się w bezimiennego hakera, który pod przymusem zostaje umieszczony na stacji kosmicznej Citadel, orbitującej wokół Saturna. Tam musi wykonać pewne zadania, po czym zostaje uśpiony na 6 miesięcy. Po przebudzeniu odkrywa, że na stacji nie ma już żywej duszy a włada nią sztuczna inteligencja.

Warto nadmienić, że obecnie powstaje remake tej gry o nazwie System Shock. Odpowiedzialne za niego jest studio Night Dive. Premiera gry ma się odbyć w drugim kwartale 2018 roku.


Poprzedni artykułThe Long Journey Home ukaże się 30 maja w Polsce
Następny artykułMajor League Gaming staje się częścią Blizzard Entertainment
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.