RazerTM ogłosiła plany wprowadzenia własnej platformy wirtualnej waluty – zVault. Miałaby ona w przyszłości stać się głównym wyborem graczy podczas zakupów online i transakcjach wewnątrz gier. Opracowany przez firmę system monetarny oparty jest na jednostkach zGold, z przelicznikiem w dniu premiery: 100 zGold = 1 USD. Wirtualna platforma walutowa firmy Razer jest dostępna dla wszystkich posiadaczy identyfikatora Razer ID.

zVault od Razera to bezpieczny cyfrowy portfel dla graczy, w którym płatności i nagrody bazują na wirtualnych walutach. lienci Razer zVault mogą bez obaw dokonywać płatności za wirtualne przedmioty wykorzystując zGold. Co więcej, mogę oni jednocześnie gromadzić walutę zSilver za zakupy przy użyciu zGold, oraz poprzez korzystanie z oprogramowania Razera – takiego jak Razer Cortex czy Arena.

Użytkownicy mogą zasilić konto portfela nabywając paczki zGold na stronie. Obecnie dostępne są paczki o wartości 3000, 5000 oraz 10000, które można nabyć za pomocą PayPal, kart płatniczych, Openbucks lub Paysafecard. Na chwilę obecną, w bazie znajdują się ponad 22 miliony zarejestrowanych użytkowników.

Gry free-to-play opracowane przez Hi-Rez Studios („SMITE”, „Paladins”) i Smilegate West („CrossFire”, „Lost Saga”) akceptują już walutę zGold. Również takie sklepy z grami jak IndieGala czy GamersGate rozpoczęły współpracę z Razer zVault, rozszerzając swoją ofertę płatniczą i pozwalając graczom na zakup gier w postaci kluczy na Steamie. W niedalekiej przyszłości również Trion Worlds doda opcję płatności przy pomocy zGold do swoich sześciu gier.

Aby uczcić oficjalne wprowadzenie zVault, Razer przez ograniczony czas oferuje korzyści dla posiadaczy Razer ID: pakiet prezentowy o wartości 2000 Bonus zSilver na dobry początek; do 30 procent dodatkowych Bonusowych zGold’ów za doładowanie konta portfela w określonym czasie, więcej możliwości zdobycia zSilver oraz skorzystania z ofert rabatowych, jak również bonusowe przedmioty w grach dla wybranych zakupów dokonanych przy użyciu zGold.


Poprzedni artykułKarty graficzne AMD Vega będą napędzać platformę LiquidSky
Następny artykułFresh’n’Rebel wprowadza do oferty powerbanki w kolorze rubinowym
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.